Pantomima Porusza. 60 lat

Jubileuszowy przegląd spektakli Wrocławskiego Teatru Pantomimy „Pantomima porusza!” rozpocznie się w niedzielę 18 września na Scenie na Świebodzkim. Będzie można zobaczyć najnowsze spektakle przygotowane właśnie z okazji jubileuszu m.in. przez reżyserów, którzy swoją drogę artystyczną rozpoczynali w tym teatrze.


- Obchodzimy jubileusz, ale chcemy też spojrzeć w przyszłość, zaprosić widzów do dyskusji o pantomimie – wyjaśniał Zbigniew Szymczyk, dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy na konferencji zapowiadającej jubileusz. – Pantomima zmienia się, ewoluuje i o tym będziemy rozmawiać.

Przez ponad tydzień wrocławska publiczność będzie miała okazję zobaczyć przedstawienia, które miały premiery w 60. jubileuszowym sezonie artystycznym wrocławskiej Pantomimy. Wrześniowa „Pantomima Porusza” będzie okazją do wspólnego świętowania i przyjrzenia się bliżej temu, co dzieje się w Pantomimie. Oprócz przedstawień mimowie zapraszają na warsztaty dla dzieci, na specjalną projekcję podczas, której będzie można zobaczyć „Tragiczne gry” – ostatnie przedstawienie Henryka Tomaszewskiego. Premierę będzie mieć też wydawnictwo „Mój teatr widzę kulisty”.

 

Jubileusz Pantomima Porusza. 60 lat

Jubileusz Pantomima Porusza. 60 lat

Pantomima
Termin od 18 września 2016 do 24 września 2016

Miejsce Teatr Polski - Scena na Świebodzkim

Zobacz
Zgłoś uwagę