Panthery powołane

15 futbolistów z zespołu Panthers Wrocław powołał Brad Arbon na spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy. W sumie na zgrupowanie powołano 50 zawodników z całego kraju. Z tej grupy zostanie wybranych 45 zawodników, którzy zmierzą się w Pardubicach z Reprezentacją Czech. 

  • zdjęcie ilustracyjne


Biało-czerwoni rozegrali we wrześniu dwa mecze kontrolne. 12 września w Gdyni pokonali Belgię 27:20, a w ubiegłą sobotę w Lublinie triumfowali w deszczowej potyczce z Rosjanami 7:0. Najskuteczniejsi w tych meczach byli Tomasz Ochnio i Patryk Matkowski, którzy zdobyli po dwa przyłożenia. Najlepiej w obronie pokazali się dwaj zawodnicy Panthers Wrocław - Kamil Ruta zaliczył łącznie 9,5 powalenia (tackle), a Krzysztof Wis przewrócił przeciwników z piłką łącznie 8 razy. To od tych zawodników kibice będą wymagać najwięcej w eliminacyjnej batalii, która rozpocznie się 11 października o godzinie 14:00. 

Czeska federacja (CAAF) planuje rozegranie meczu eliminacyjnego na obiekcie, który może pomieścić tylko 1200 osób. Wszystkich tych, którzy zamierzają obejrzeć spotkanie Czechy - Polska w Pardubicach, zachęcamy do rezerwowania biletów z wyprzedzeniem (można to zrobić pod adresem kroulik@caaf.cz). Nasi południowi sąsiedzi są dobrze przygotowani do rywalizacji z biało-czerwonymi - 27 września br. na wyjeździe pokonali Węgrów 26:7. 

W 2013 roku Czesi zajęli czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy Grupy B, które rozgrywane były w Mediolanie. W spotkaniach grupowych pokonali Serbię 13:9 oraz ulegli triumfatorom imprezy Duńczykom 0:34. W meczu o trzecie miejsce lepsi byli Anglicy, którzy wygrali 24:13. 

- Wyniki i przebieg dwóch tegorocznych meczów pod wodzą nowych szkoleniowców pokazują, że reprezentacja zmierza w dobrym kierunku. Zdajemy sobie sprawę z siły doświadczonej drużyny narodowej Czech. Jej trzon stanowią zawodnicy drużyny Black Panthers rywalizującej w Austrian Football League - drugiej najsilniejszej lidze na naszym kontynencie. Jedziemy do Pardubic po awans do Mistrzostw Europy. Pokażemy, że poziom sportowy futbolu amerykańskiego w Polsce nie odbiega od znanej i docenianej w Europie jakości organizacyjnej. W przypadku awansu, będziemy starać się o prawo organizacji imprezy mistrzowskiej w Polsce. Futbolowa Europa trzyma za nas kciuki, gdyż inne reprezentacje narodowe chcą wziąć udział w turnieju organizowanym przez PZFA - komentuje Marcin Łojewski, dyrektor sportowy reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim.

Na mecz Czechy - Polska zostali z Panthers Wrocław powołani zostali: 

rozgrywający:
Bartosz Dziedzic

skrzydłowi:
Tomasz Dziedzic  
Patryk Matkowski  
Dawid Tarczyński  

linia ofensywna:
Marcin Kwaśkiewicz  
Rafał Rogaczewski  
Maciej Włodarczyk   

kopacze:
Dawid Pańczyszyn   

linia defensywna:
Szymon Adamczyk  
Robert Rosołek  

linebackerzy:
Kamil Ruta  
Mateusz Ruta  
Krzysztof Wis   

defensive backowie:
Karol Mogielnicki  
Krzysztof Tomczak  

Zgłoś uwagę