Panthers zagrają z Leipzig Kings. Kolejny mecz w lidze Europy

W najbliższą sobotę (26 czerwca) Panthers Wrocław zagrają u siebie drugi mecz międzynarodowej ligi European League of Football. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Cologne Centurions 55:39, tym razem Wrocławianie podejmą Leipzig Kings.

  • Panthers Wrocław zagrają w drugiej kolejce ELF przeciwko Leipzig Kings /fot. Łukasz Skwiot

    Panthers Wrocław zagrają w drugiej kolejce ELF przeciwko Leipzig Kings /fot. Łukasz Skwiot


Pierwsze mecze nowej ligi to zazwyczaj gra „na wyczucie” i stopniowe zapoznawanie się z przeciwnikiem. Choć sztaby szkoleniowe oczywiście analizują pozostałe drużyny, ostateczny test i tak ma miejsce na boisku. Zapytani o mocne strony rywali, Panthers Wrocław wskazują na szybkich i silnych skrzydłowych Lipska – w tym Francuza Anthony’ego Dable oraz Japończyka Yoshihito Omi. Obie drużyny pokazały jednak w swoich pierwszych meczach ogromną siłę ofensywną, więc kibice mają prawo spodziewać się w sobotnie popołudnie świetnego widowiska.

Liga nabiera rozpędu

Pierwsze spotkania przyniosły wnioski i przemyślenia dotyczące nowych przepisów. Najważniejszą zmianą jest wydłużenie kwart z 12 do 15 minut, które zawodnicy mocno odczuli pod względem fizycznym. To czytelny sygnał dla zmienników i rezerwowych Panthers Wrocław, którzy przez całe spotkanie muszą prezentować wysoki poziom. Podczas przygotowań do meczu uwzględniana jest również prognoza pogody – ostatnie spotkanie było rozgrywane przy ponad 30 stopniach Celsjusza, a wszystko wskazuje na to, że najbliższa sobota będzie równie słoneczna.

– Czynniki pogodowe są dla nas bardzo istotne. Do dzisiaj pamiętamy pierwszy finał mistrzostw Polski jako Panthers Wrocław, gdzie w 2014 w Gdyni staliśmy na linii bocznej w pełnym słońcu w lipcu i już po pierwszej kwarcie czuliśmy się jak po trzech treningach. Do warunków pogodowych dostosowujemy wszystko: czas rozgrzewki, przekąski, odpowiednie napoje, a nawet ustawienie wiatraków przy linii bocznej. Zdrowie zawodników jest zawsze największym priorytetem – mówi Jakub Głogowski, generalny menedżer wrocławskiego klubu.

Przed kolejnym spotkaniem zawodnicy są jednak dobrej myśli. Podbudowało ich nie tylko zwycięstwo na inaugurację ligi, ale również zdobycie tytułu MVP kolejki przez nowego rozgrywającego Lukasa O’Connora, który dołączył do drużyny zaledwie 10 dni przed rozpoczęciem rozgrywek. Swoją cegiełkę dołożyli też kibice, których na Stadionie Olimpijskim pojawiło się ponad 3000. Specjalnie dla nich na kolejne spotkanie klub przygotował także dodatkowe atrakcje – występy cheerleaderek, strefę dziecięcą, strefę foodtrucków, konkursy z nagrodami od sponsorów oraz profesjonalny komentarz na żywo.

Gdzie oglądać mecz?

Mecz Panthers Wrocław – Leipzig Kings rozpocznie się w sobotę (26 czerwca) o godz. 18:00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Bilety dostępne są na stronie: www.bit.ly/PanthersKings oraz w kasach biletowych bezpośrednio przed meczem. Skrót poprzedniego spotkania można obejrzeć pod linkiem: www.youtu.be/Q9EbnluIat4

Mecz można obejrzeć w darmowej transmisji na żywo z polskim komentarzem na stronie: https://europeanleague.football/watch/video po wybraniu opcji "If you´re watching from Poland click here".Zgłoś uwagę