Pantery uczą młodzież podstaw futbolu amerykańskiego

Futboliści Panthers prowadzą treningi futbolu amerykańskiego we wrocławskich gimnazjach. Obecnie zajęcia prowadzone są w sześciu placówkach, ale wkrótce mają się rozpocząć w kolejnych dwóch szkołach.

  • Pantery uczą młodzież podstaw futbolu amerykańskiego

    Pantery uczą młodzież podstaw futbolu amerykańskiego


Futbol amerykański to nowa dyscyplina sportu, która ma pojawiać się we wrocławskich szkołach i pomagać w sportowym rozwoju młodzieży. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych trenerów i zawodników, ale nie polegają na tym, aby jak najczęściej przewrócić przeciwnika.

Podczas ćwiczeń Panthers uczą bowiem podstaw futbolu amerykańskiego w oparciu o grę zwaną „futbolem flagowym”. Celem takich zajęć, nie jest powalenie rywala, ale próba wyrwania mu flagi, którą ma włożoną za pasek spodenek. Ta mniej kontaktowa odmiana futbolu przeznaczona jest specjalnie dla młodzieży i ma spowodować, że chcący w przyszłości uprawiać futbol amerykański młodzi ludzie nauczą się techniki i zachowań na boisku.

Chcąc nie doprowadzić do złapania i wyrwania flagi, potrzebne są umiejętności uniku, dobre zwody i szybkość. Te same techniki wykorzystywane są oczywiście w profesjonalnym futbolu i pomagają w unikaniu powalenia na murawę, a w efekcie w zdobywaniu punktów. W ten sam sposób gry w futbol amerykański uczy się młodzież w Stanach Zjednoczonych.

Obecnie w każdej ze szkół, w których prowadzone są treningi, na zajęcia z Panterami uczęszcza około 15 osób, ale chętnych cały czas przybywa. Wśród trenujących znalazły się także dziewczyny. Jeden trening trwa około 90 minut, a projekt jest współfinansowany przez Gminę Wrocław.

Zajęcia z futbolu amerykańskiego we wrocławskich gimnazjach:

  • Gimnazjum 27 - Poniedziałki 16.00
  • Gimnazjum 2 - Wtorki 15.00
  • Gimnazjum 14 - Środa 16.00
  • Gimnazjum 6 - Czwartki 11.50
  • Gimnazjum 39 - Czwartki 13.30
  • Gimnazjum 18 - Czwartki 14.30


Zgłoś uwagę