„Panna Nikt” poszukiwana

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza aktorki i studentki szkół teatralnych na casting do głównych ról w spektaklu w reżyserii Pawła Passiniego na podstawie powieści Tomka Tryzny „Panna Nikt”. Próby do spektaklu rozpoczną się w marcu, a premiera planowana jest na maj 2017. 


Teatr szuka twórczych, odważnych, o warunkach pozwalających na stworzenie roli nastolatki zmagającej się ze swoim dojrzewaniem.

Osoby zainteresowane proszone się o wysłanie swojego cv oraz pięciu zdjęć (ewentualnie także linku do materiałów wideo) na adres biuro@wteatrw.pl do 13 listopada. Następnego dnia teatr wyśle do wybranych kandydatek tekst, który należy przygotować oraz szczegółowy harmonogram castingu. Przesłuchania odbędą się w dniach 17 – 19 listopada  w siedzibie WTW przy ul. Rzeźniczej 12.

- „Panna Nikt” była dla mojego pokolenia książką absolutnie wyjątkową. Nareszcie ktoś mówił naszym językiem o sprawach najważniejszych: o miłości, sztuce, religii, o dojrzewaniu, dorosłości i śmierci – mówi Paweł Passini. - Tomek Tryzna uchwycił nie tylko moment dojrzewania swoich bohaterek, ale także początek transformacji polskiej rzeczywistości, w której nagle bardzo ostro zarysowały się podziały na bogatych i biednych, miasto i wieś, centrum i prowincję. Każdy z nas odczuwał te dylematy na własnej skórze. I każdy z nas chciał w tym wirze zachować to, co najtrudniejsze - pozostać sobą. Zapraszam Was do pracy nad spektaklem, w którym chciałbym przywołać Pannę Nikt, żeby zapytać o świat dzisiejszych nastolatków. Zapytać namiętnie, gorąco i szczerze – zachęca reżyser.

Zgłoś uwagę