PandemikART 2020 – Festiwal aktywnych seniorów [ZGŁOSZENIA DO 31.03]

Piszesz, malujesz, robisz zdjęcia? Jesteś kulinarnym mistrzem albo pięknie dekorujesz stół? Tańczysz, uwielbiasz grać w planszówki? A może spełniasz się turystycznie albo masz doskonały przepis na inną aktywność? Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza do udziału w II edycji Festiwalu Aktywności Senioralnej PandemikArt 2020. Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca


Festiwal skierowany jest do osób 60+ z województwa dolnośląskiego, które w czasie pandemii wykazują się szeroko pojętą aktywnością w wielu dziedzinach życia codziennego.
To już druga edycja konkursu, którego celem jest promowanie aktywnego spędzania czasu poprzez działania kulturalno-artystyczne, sportowe, prozdrowotne.

Kilkunastu laureatów w pierwszej edycji

Pierwsza zakończyła się w październiku 2020 r. Wpłynęło 68 prac, z których komisja wyłoniła 17 laureatów i przyznała 9 wyróżnień. Prace oceniane były przez ekspertów poszczególnych branż, którzy przy ocenie brali pod uwagę takie kryteria, jak oryginalność i innowacyjność pracy, umiejętność jej wykonania i ogólne wrażenia estetyczne.

– Seniorzy składali prace w różnych obszarach, ale największą popularnością cieszył się Obszar Aktywności Artystycznej – dostaliśmy bardzo dużo zgłoszeń z kategorii sztuki plastyczne, piosenka, literatura oraz Obszar Aktywności Manualnej w kategorii rękodzieło – mówi Agnieszka Żebrowska z WCRS - Przestrzeń Trzeciego Wieku, gdzie znajduje się Biuro Organizacyjno-Informacyjne Festiwalu.

W pierwszej edycji wzięła udział pani Zofia. – Do złożenia pracy namówiła mnie koleżanka, która widziała moje prace. I nie żałuję tego, bo udziałem w Festiwalu mogłam się pochwalić wnukom i znajomym – wspomina.

PandemikART 2020 - Festiwal aktywnych seniorów

PandemikART 2020 - Festiwal aktywnych seniorów

Dla seniorów
Termin od 17 marca 2021 do 31 marca 2021

Miejsce Wydarzenie online

Zobacz

Jak złożyć pracę

Prace można składać w siedzibie Przestrzeni Trzeciego Wieku, gdzie znajduje się Biuro Organizacyjno-Informacyjne Festiwalu,pl. Solidarności 1/3/5 pok. 318 lub drogą elektroniczną: ptw.zebrowska@gmail.com; ptw@wcrs.wroclaw.pl

Regulamin Festiwalu i formularze dostępne są w siedzibie Przestrzeni Trzeciego Wieku oraz na stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Seniora. Dodatkowych informacji udziela Agnieszka Żebrowska, tel. 888 999 372.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do udziału w II edycji Festiwalu, który jest wyjątkową okazją, aby szerszemu gronu odbiorców zaprezentować swoją twórczość i pasje – zachęca Agnieszka Żebrowska.



Zgłoś uwagę