ZDiUM szuka wykonawcy ozdób świątecznych na nowy sezon

Za oknem lato, ale w ZDiUM już myślą o zimie i szukają wykonawcy nowych dekoracjach świątecznych.


– Koncepcja iluminacji powstała w ubiegłym roku i nie będzie w niej zasadniczych zmian: wygląd ozdób nawiązuje do ludowych motywów w formach gwiazd i śnieżynek, a dominującymi kolorami są: różowo-łososiowy, niebiesko – fioletowy oraz złoty i srebrny – czytamy w komunikacie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

W czasie kolejnych sezonów na ulicach pojawią się dekoracje, które zyskały dużą sympatię wrocławian i turystów: serduszka na moście Tumskim, przestrzenne gwiazdy na pl. Katedralnym i przy pomniku bp. Kominka, choinki: na Rynku, pl. Uniwersyteckim, pl. Nowy Targ, rynku Psiego Pola, pl. Grunwaldzkim, tunel na ul. Kuźniczej, elementy świetlne na fontannach na pl. Jana Pawła II, pl. Orląt Lwowskich i pl. Gołębim oraz łańcuchy podświetlające klony na Ostrowie Tumskim.

Do stałych elementów włączone zostaną również 2 nowe ozdoby: choinka na Nowych Żernikach oraz napis " I love Wrocław" na pl. Wolności.

Wykonawcy w przetargu na montaż i dwuletnią dzierżawę ozdób świątecznych mają czas do 28 sierpnia na składanie ofert. Iluminacja świąteczna zostanie uruchomiona tradycyjnie na początku grudnia i będzie ozdabiać miasto do początku lutego. 

Zgłoś uwagę