Otwarcia stadionu lekkoatletycznego w Siechnicach

3 czerwca w Siechnicach uroczyście otwarto nowy stadion lekkoatletyczny. Będzie udostępniony dla użytkowników od przyszłego tygodnia.


Główne prace związane z budową stadionu lekkoatletycznego w Siechnicach zakończyły się pod koniec zeszłego roku. Obiekt powstał w ramach projektu pod nazwą "ODRA VELO – system turystyki aktywnej w Gminie Siechnice wraz z budową stadionu w Siechnicach". Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2004-2013.

Przedmiotem projektu była budowa kompleksowego zaplecza infrastrukturalnego służącego do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz uprawiania aktywnych form turystyki pieszej
i rowerowej, a także zapewnienia możliwości uprawiania sportów lekkoatletycznych.

W ramach projektu oznakowano kilkadziesiąt kilometrów ścieżek rowerowych na terenie gminy (na trasach: Wrocław-Siechnice-Kotowice), przy których powstała trasa edukacji ekologicznej i historycznej. Powstały także dwa Punkty Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach Trestno i Mokry Dwór. Jednak największym jest właśnie stadion lekkoatletyczny w Siechnicach.

Posiada bardzo atrakcyjne położenie, ponieważ zlokalizowany jest zaledwie 5 km od granicy Wrocławia (a jedynie 12 km od ścisłego centrum miasta). Obiekt znajduje się
w centrum sportowo-rekreacyjnym w Siechnicach, w którym zlokalizowane są także: pełnowymiarowa hala sportowa (wraz z siłownią i salą fitness), boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą i oświetleniem, kompleks boisk tartanowych (koszykówka, siatkówka itp.), korty tenisowe, bieżnia (60 metrów). Jednocześnie obiekt położony jest na terenach atrakcyjnych przyrodniczo. W zasięgu do kilkuset metrów od stadionu znajdują się: zbiornik wodny Błękitna Laguna, rzeka Oława oraz lasy siechnicko-kotowickie (tereny NATURA 2000).

Stadion dysponuje sześciotorową bieżnią o długości 400 metrów. Ponadto zapewnione są stanowiska do uprawiania takich dyscyplin jak: pchnięcie kulą, skok w dal, trójskok, skok wzwyż, rzut oszczepem.

 

Zgłoś uwagę