Wielkie otwarcie sauny Korsu we wrocławskim aquaparku

Sauna KORSU to pierwsza we Wrocławiu zewnętrzna sauna ziemna, wyposażona w klimatyczny kominek opalany drewnem. Można korzystać z niej już od ostatniego weekendu sierpnia.

  • Sauna KORSU to nie lada atrakcja dla miłośników gorących wrażeń - pomieszczenie jest zbudowane poniżej poziomu ziemi

  • W środku sześciokątnej sauny ziemnej znajduje się opalany drewnem kominek tworzący niepowtarzalną atmosferę


–  W związku z oddaniem jej do użytku nowego obiektu zaplanowano , zaplanowaliśmy specjalny program ceremonii zapachowych – mówi Joanna Feifer, kierowniczka Saunarium Aquaparku Wrocław i wicemistrzyni świata w saunowaniu – Rytuały poprowadzą saunamistrzowie z zespołu Aquaparku Wrocław oraz znakomici goście z innych ośrodków. To świetna okazja, by uczcić rozpoczynający się właśnie sezon saunowy.  W dniach imprezy obowiązuje codzienny cennik Saunarium Aquapark Wrocław.

Sauna KORSU to nie lada atrakcja dla miłośników gorących wrażeń. Jej innowacyjność polega na nietypowej konstrukcji - pomieszczenie jest zbudowane poniżej poziomu ziemi. W środku sześciokątnej sauny ziemnej znajduje się opalany drewnem kominek tworzący niepowtarzalną atmosferę. Sauna jest zbudowana z drewna kelo, które stanowi najlepszy materiał do konstrukcji tego typu obiektów. Drewno to pochodzi z rosnących przez dziesięciolecia fińskich sosen, poddanych następnie naturalnemu procesowi wysychania pod wpływem surowych, skandynawskich warunków atmosferycznych. Efektem jest ekologiczny budulec o niezwykłych właściwościach – obdarzony piękną srebrzystą barwą i nietypową strukturą tworzy idealne warunki cyrkulacji ciepłego powietrza wewnątrz pomieszczenia (temperatura w nowej saunie wynosi 85-95°C, zaś wilgotność: 10 - 20%). Nazwa korsu została wybrana przez subskrybentów facebookowego profilu Aquaparku Wrocław. W języku fińskim słowo to oznacza po prostu ziemiankę.

Dzięki nowej inwestycji, ogród saunowy wrocławskiego Aquaparku stał się największym tego typu kompleksem w Polsce. Zajmuje obszar niemal 2.500 mk i znajdują się w nim trzy zewnętrzne sauny fińskie, basen do chłodzenia ciała, natryski i harmonijnie zaaranżowana zieleń. W kolejnych sezonach zostanie dodatkowo rozbudowany o basen z ciepłą wodą. To idealne miejsce do wypoczynku, w samym centrum Wrocławia. Latem można tu swobodnie korzystać z kąpieli słonecznych, zimą zaś chłodzić śniegiem rozgrzane saunowaniem ciało.

Zgłoś uwagę