Otwarto obwodnicę Leśnicy [WIDEO]

Od soboty, 19 maja 2018 r. będzie można jeździć samochodem osobowym po nowym odcinku obwodnicy Leśnicy łączącym ulice Piołunową i Średzką. Cała inwestycja zakończy się w październiku tego roku.

  • fot. Patryk Załęczny


W nocy z 18 na 19 maja 2018 r. planowane jest udostępnienie do ruchu skrzyżowania oraz nowowybudowanej części obwodnicy Leśnicy, między ulicami Średzką i Piołunową. Umożliwi to przejazd od ul. Średzkiej do ul. Granicznej poprzez Piołunową, Jerzmanowską i Rdestową.

– To bardzo ważny moment, a jak dobrze wiemy, inwestycja ma swoją długą historię – z koniecznością zmiany przebiegu niektórych odcinków, czy protestami związanymi z jej przebiegiem na czele. Na szczęście udało się przejść całą procedurę, łącznie z postępowaniem sądowym, czyli za nami ponad 2 lata walki. Dzięki temu, już od jutra, znacząca część ruchu będzie mogła ominąć Leśnicę. Na razie puszczamy ruch samochodów osobowych, gdyż nadal korzystamy jeszcze z fragmentu Jerzmanowa, czyli także zabudowy mieszkaniowej, ale myślę, że warto puścić część ruchu, tak aby mieszkańcy Leśnicy chociaż połowicznie mogli odetchnąć. W październiku skończymy całą inwestycję, także wówczas ciężki ruch także będzie mógł być skierowany na obwodnicę Leśnicy. To kolejny krok na drodze do odkorkowywania naszego miasta – mówi wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

Na tym odcinku obwodnicy byliśmy już w kwietniu. Wtedy trwały tam ostatnie nasadzenia: drogowcy sadzili wzdłuż trasy ponad 300 dębów szypułkowych i 1500 różnych krzewów. Zanim kierowcy będą mogli przetestować nową trasę potrzebne były inwestycje towarzyszące, które polegały na dostosowaniu lokalnych ulic do zwiększonego tymczasowo ruchu, chodziło głównie o przebudowę skrzyżowania Jerzmanowskiej i Rdestowej. 

– Niezwłocznie po zakończeniu prac będzie możliwe puszczeniu ruchu na obwodnicy Leśnicy między ul. Średzką a Piołunową, dalej właśnie Rdestową będzie można, z pominięciem budowanego jeszcze odcinka, dotrzeć aż na ul. Graniczną – mówił jeszcze niedawno Marek Szempliński, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Prace dobiegły końca, ponadto powstały chodniki i zmieniła się geometria ulicy. Dlatego też, w nocy z 18 na 19 maja fragment obwodnicy Leśnicy zostanie udostępniony podróżującym samochodami osobowymi.

O pracach nad ostatnim fragmentem obwodnicy można przeczytać TUTAJ.

Zgłoś uwagę