„Otwarci na emocje” - wsparcie dzieci z Wrocławia w kryzysie psychicznym

Blisko 90 najmłodszych wrocławian wraz z rodzicami skorzystało z warsztatów „Otwarci na emocje”. Skierowane one były do dzieci i ich rodziców, którzy znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji związanej z pandemią kowonawirusa. Projekt realizowano pod patronatem dyrektora Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia.

 


Aleja Bielany we współpracy z Fundacją PozyTYwka oraz Stowarzyszeniem Pomocy Iskierka zakończyły cykl warsztatów „Otwarci na emocje”. Miał on na celu wesprzeć dzieci i ich rodziców w radzeniu sobie z problemami natury psychicznej, emocjonalnej oraz społecznej w czasie pandemii. Wzięło w nich udział ok. 90 mieszkańców Wrocławia.

Zajęcia dla dzieci i rodziców

Zajęcia miały nauczyć dzieci min.: świadomości swoich uczuć i potrzeb, pomagać zredukować napięcia emocjonalne i być bardziej skoncentrowanym. Uczyły się też samodzielności, by przygotować się do wyzwań, jakie stawia przed nimi współczesna rzeczywistość. Rodzice natomiast poszerzali umiejętności wychowawcze, pomagające w wychowywaniu dziecka bez przemocy.

- Działania prospołeczne są częścią misji oraz wartości Alei Bielany. Nie wyobrażamy sobie, aby w tak wyjątkowym okresie nie wspomóc najbardziej potrzebujących. Prowadzony przez nas program „Otwarci na emocje” wpisuje się w ogólnopolskie działania Grupy Ingka, zmierzające do wspierania dzieci w zdrowiu psychicznym – mówi dyrektor Centrum Handlowego Aleja Bielany Ewa Kolondra.

Bajki w formie e-booka dla wszystkich

Program „Otwarci na emocje” nie kończy się jednak na wakacyjnych warsztatach. Poruszane na zajęciach problemy nie zniknęły. Dlatego Aleja Bielany we współpracy z wrocławską pisarką Magdaleną Zarębską, ilustratorką Katarzyną Domżalską oraz psychologami akcji „Otwarci na emocje”, przygotowała dwie bajki.

„Bajka o Radości i Smutku” oraz „Bajka o Złości i Spokoju” opowiadają o skrajnych emocjach oraz sposobach radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Wartość edukacyjna została wpleciona w fabuły książek, aby w ciekawy i łatwy sposób trafić do najmłodszych odbiorców. Bajki są dostępne dla każdego w formie ilustrowanego e-booka na stronie internetowej Alei Bielany. Tam też można znaleźć nagrania video z historiami w narracji muzyka L.U.C.a.Zgłoś uwagę