Oświadczenie w sprawie publikacji "Wprost"

W dzisiejszym internetowym wydaniu tygodnika "Wprost" pojawiła się informacja o postępowaniu wyjaśniającym dotyczącym zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych postawionych przez mieszkankę Wrocławia pod adresem grupy prokuratorów, policjantów oraz miedzy innymi prezydenta Wrocławia. 


W związku z tym stanowczo oświadczam, że:

1.        prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz jest człowiekiem uczciwym i NIGDY NIE PRZYJĄŁ I NIE WRĘCZYŁ żadnej korzyści majątkowej.

2.        prezydent Wrocławia nic nie wie i nie wiedział o toczącym się postępowaniu, nie był też w żaden sposób informowany o nim przez gliwicką prokuraturę.

3.        każdy człowiek może złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, bez względu na to, czy jest ono prawdziwe, czy też NIE.

4.        Ta informacja pokazała się na trzy dni przed wyborami - w mojej opinii jest to próba zdyskredytowania Rafała Dutkiewicza w oczach opinii publicznej.

5.        Uczciwość Rafała Dutkiewicz Wrocławianie sprawdzili przez ostatnie 12 lat, wierzę, ze jedno absurdalne nie poparte żadnym dowodem oskarżenie nie podważy wiary w uczciwość prezydenta Dutkiewicza. 

Marcin Garcarz

Dyrektor Departamentu PrezydentaZgłoś uwagę