Ostoja Stjepanović dołącza do Śląska

Reprezentant Macedonii Ostoja Stjepanović został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Zawodnik podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 


31-latek występuje na pozycji defensywnego pomocnika. W przeszłości miał już okazję występować w polskiej Ekstraklasie. Jako gracz Wisły Kraków zagrał w 39 meczach zbierając za swoje występy pozytywne noty. Następnie reprezentował kluby w Serbii i na Cyprze, kolejno OFK Belgrad i AEL Limassol. Macedończyk ma także na swoim koncie 10 spotkań rozegranych na szczeblu międzynarodowym w trykocie reprezentacji.

Stjepanović posiada paszport jednego z krajów Unii Europejskiej, przez co nie będzie zajmował miejsca dla gracza ze statusem non-UE. To oznacza, że wobec wchodzących od nowego sezonu przepisów, gdzie na boisku może przebywać jednocześnie maksymalnie dwóch graczy spoza Europy, Stjepanović będzie mógł bez problemów występować w składzie u boku Ryoty Morioki i Lashy Dvalego. Pomocnik był bardzo blisko dołączenia do drużyny Śląska w ubiegłym roku, ale wówczas ostatecznie postawiono na Czecha Marcela Gecova, którego dziś w stolicy Dolnego Śląska już nie ma.

Pierwszą okazję do zaprezentowania się kibicom Ostoja będzie miał już 9 lipca przy okazji meczu sparingowego ze swoją byłą drużyną – krakowską Wisłą.  

Zgłoś uwagę