Prezenty „last minute” we Wrocławiu

To już ostatnie dni na zrobienie świątecznych zakupów. W ten weekend spóźnialscy mają też ostatnią okazję na zdobycie oryginalnych prezentów dla najbliższych. Przed nami kilka świątecznych bazarów, jarmarków i giełd, na których znajdziecie nietuzinkowe przedmioty. Sprawdźcie, gdzie ich szukać!


Jeśli jeszcze nie odwiedziliście Jarmarku Bożonarodzeniowego na wrocławskim Rynku, to macie ku temu ostatnią okazję. Drewniane domki wypełnione po brzegi różnościami będą gościły na starówce tylko do poniedziałku, 22 grudnia. O tym, co możecie na nim znaleźć, przeczytacie w naszym poradniku: Jarmark Bożonarodzeniowy 2014. 

Mnóstwo cudeniek w Pięknej Helenie

Na poszukiwania ciekawych prezentów warto wybrać się w piątek, 19 grudnia, do kawiarni Piękna Helena przy ul. Łokietka 9. Tego dnia grupa Tworzyciele Wrocław organizuje tu kiermasz hand made'owy. Na miejscu znajdziecie oryginalne dzieła wrocławskich rękodzielników, m.in. Na Marzynie, Malina Crafts, Dam!Design!, Modne Guziki i wiele innych. Będą modne i unikatowe ubrania, dodatki, oraz artykuły dla dzieci. Kiermasz w kawiarni Piękna Helena potrwa od 12.00 do 18.30. W międzyczasie przygotowano również konkursy z nagrodami. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie internetowej.

 Kiermasz w Pięknej Helenie

Kliknij w baner, aby przejść na stronę wydarzenia 

Muzyczne perełki na Świątecznej Giełdzie Fonograficznej

W najbliższą sobotę w klubie Firlej przy ul. Grabiszyńskiej 56 odbędzie się świąteczna edycja Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej. Wydarzenie regularnie przyciąga wszystkich miłośników muzyki oraz analogowych nośników. Na giełdzie istnieje możliwość wymiany, sprzedaży albo zakupu starych bądź nowych, nośników muzycznych, na których zapisana jest muzyka (płyty gramofonowe, kasety, płyty CD, itd.). To wydarzenie dla każdego, bez względu na wiek czy preferencje muzyczne. Świątecznie wydanie, tradycyjnie, bogate będzie w wiele dodatkowych atrakcji. Przyjedzie Św. Mikołaj, będą sety didżejskie, a także konkursy z muzycznymi nagrodami. Świąteczna giełda potrwa dłużej niż zawsze – od 13:00 do 18:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 Giełda Fonograficzna

Kliknij w zdjęcie aby przejść na stronę wydarzenia 

Świnkowy Kiermasz Świąteczny

Oryginalne ubrania, akcesoria i dodatki znajdziecie w sobotę również w kawiarni Świnki Trzy przy ulicy Krasińskiego 32. Będzie to druga edycja Świnkowego Kiermaszu Świątecznego, a używanie będą tu mieli jak zwykle miłośnicy alternatywnych pomysłów na prezent. Znajdziecie tu wyroby m.in. Idiotek Accessories, PANATO szycie, Sitodruk CRK, Szary Melanż, czy Malinowo. Kiermasz potrwa od 11.00 do 17.00.

 Kiermasz w Świnki Trzy

Kliknij w baner aby przejść na stronę wydarzenia 

Warsztat Św. Mikołaja na Bazarze Smakoszy

Przed nami ostatnia edycja Warsztatu Św. Mikołaja i zarazem ostatni Bazar Smakoszy w tym roku. W niedzielę 21 grudnia w Browarze Mieszczańskim kilkudziesięciu Pomocników Św. Mikołaja zaprezentuje unikatową ofertę prezentową. Książki, płyty, biżuteria, zabawki, kosmetyki, ubrania, dekoracje domu, upominki, przepiękne ozdoby świąteczne, obrazy, obrazki, jedyne i niepowtarzalne egzemplarze albumów, kronik, przepisowników, kalendarzy  to wszystko i o wiele więcej dostępne w jednym miejscu w jednym czasie. Znajdziecie tu więc zarówno pyszne produkty na świąteczny stół jak i piękne prezenty pod choinkę. Warsztat św. Mikołaja będzie czynny od 10.00 do 16.00.

 Warsztat św. Mikołaja

Kliknij w baner aby przejść na stronę wydarzenia. 

Dłuższe zakupy i świąteczne prezenty w galeriach handlowych

Wrocławskie galerie handlowe również wychodzą naprzeciw tym, którzy świąteczne zakupy odkładają na ostatnią chwilę. 19-23 grudnia Galeria Dominikańska wydłuża godziny otwarcia. Od poniedziałku do soboty zakupy zrobimy tu od 9.30 do 22.00, a w niedzielę od 10.00 do 21.00. Dla tych, którzy podczas kupowania prezentów dla bliskich lubią również sami otrzymywać podarunki, specjalną ofertę przygotowały Pasaż Grunwaldzki i Magnolia Park. W Pasażu pierwsze 1000 osób, które zrobią zakupy na kwotę 250 złotych, otrzyma jeden z wybranych prezentów: imbryk, termos, kubek porcelanowy lub termiczny, natomiast w Magnolii klienci, którzy w sobotę i w niedzielę przedstawią paragony na min. 100 zł i zgodzą się na prenumeratę newsletera, mogą otrzymać świąteczne ciastko, udekorowane wg ich życzenia. Promocja odbędzie się w godzinach 12.00-18.00 na placu Niebiańskim.

 

Zgłoś uwagę