Ostatnia szansa na bezpłatne badania uczniów w programie PoZdro!

We Wrocławiu dobiega końca trzecia edycja Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!. Uczniowie czwartych klas wrocławskich szkół podstawowych, biorących udział w programie, mogą jeszcze skorzystać z dwóch ostatnich terminów badań: 18 i 19 maja. Aby wziąć w nich udział wystarczy zgoda opiekuna oraz rejestracja.


Badania są w pełni bezpłatne, nieinwazyjne (bez użycia igieł), trwają około 20 minut i obejmują: badania wzroku, pomiar ciśnienia, ocenę sprawności krążeniowo-oddechowej w teście wydolnościowym, badanie postawy oraz płaskostopia z użyciem podoskopu komputerowego, masy oraz składu ciała profesjonalną wagą do bioimpedancji.

Badania przesiewowe w ramach Kompleksowej Analizy Zdrowotnej Programu PoZdro! odbędą się:

  • w piątek, 18 maja w godzinach 15.00 – 20.00 (brak wolnych miejsc)
  • w sobotę 19 maja, w godzinach 8.00 – 15.00

Jak zapisać dziecko na badania?

Aby zapisać dziecko na badania oraz uzyskać niezbędne informacje, należy skontaktować się z Koordynatorem Zintegrowanej Opieki Indywidualnej Programu PoZdro! we Wrocławiu, Karoliną Rowgało-Daniel: e-mail: karolina.rowgalo-daniel@medicover.pl, tel.: 662 065 897 (wt. - pt. w godz. 9.00-17.00).

Zapisy na wybraną godzinę (w miarę dostępności miejsc) prowadzone są do czwartku 17 maja. Ilość miejsc jest ograniczona. Badania przesiewowe uczniów odbędą się w jednym z Centrów Medycznych Medicover we Wrocławiu. Jedynym wymogiem wzięcia udziału w badaniach jest zarejestrowanie się oraz podpisanie zgody na badania przez opiekuna dziecka.

Formularz zgody dostępny będzie na miejscu przed badaniami, a także można go pobrać tutaj (wydrukowany i podpisany dokument należy przynieść ze sobą na badania).

– Badania przesiewowe w ramach Programu PoZdro! to unikalna okazja, by kompleksowo sprawdzić stan zdrowia dziecka. Badania są bezbolesne, prowadzi je doświadczona pielęgniarka. Rodzic otrzymuje od razu po wizycie przejrzystą, obszerną informację w karcie zdrowia: które badane parametry są w normie, a co wymaga dalszej diagnostyki i uwagi. To jedyna tego rodzaju analiza zdrowotna u dzieci, oferowana bezpłatnie i realizowana w profesjonalnych warunkach – podkreśla Julita Nocoń-Bohusz, lekarz Programu PoZdro!.

Dodatkowe terminy badań są przeznaczone dla wszystkich uczniów klas IV szkół podstawowych (w roczniku 2017/2018) z wrocławskich i podwrocławskich placówek uczestniczących w Programie PoZdro!, którzy nie mieli możliwości wzięcia udziału w kompleksowej analizie zdrowotnej w swoich szkołach.

Program PoZdro! Fundacji Medicover objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

Więcej o programie PoZdro!.

Zgłoś uwagę