Ostatni weekend z pokazami Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

W niedzielę, 17 października o godz. 20.00 odbędzie się ostatni w tym roku pokaz Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia. W przerwie zimowej fontanna przejdzie remont i modernizację, w kolejnym sezonie pojawi się zupełnie nowy pokaz specjalny.


W tym roku sezon Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej rozpoczął się 1 maja, ale z powodu dużej awarii nie odbywały się pokazy specjalne, czyli te z efektami multimedialnymi. Mimo uprzedniego przejścia wszystkich testów technicznych, oświetlenie uległo awarii.

– Stanęliśmy przed dylematem: czy spuszczać wodę z niecki fontanny i na kilka dni wyłączyć fontannę, wtedy  niestety wszyscy zwiedzający oglądaliby pustą nieckę w środku sezonu, czy pozostać tylko przy pokazach dziennych, pozostawiając wodę w fontannie i pozwolić na jej funkcjonowanie bez projekcji multimedialnych, a wszystkie prace przeprowadzić w sezonie zimowym. Oczywiście, jak wszyscy mogli się przekonać, wybraliśmy tę drugą opcję – wyjaśnia Jakub Grudniewski, prezes Hali Stulecia.

Fontanna Multimedialna Wrocław, fot. Hala Stulecia

W przerwie zimowej fontanna przejdzie remont i modernizację

Naprawie będą m.in. oświetlenie, okablowanie, system wodno-pompowy, filtry płukania wody oraz sama niecka fontanny. – Rozpoczęliśmy już intensywne prace, które przeprowadza zespół specjalistów od techniki, dźwięku, elektroniki i pozostałych, bardzo delikatnych, urządzeń ukrytych w podziemnej maszynowni – mówi Anna Worsztynowicz, Dyrektor Działu PR i Marketingu Hali Stulecia.

Oprócz remontu obiekt czekają standardowe prace konserwatorskie, które fontanna przechodzi co roku zimą. Sam proces mycia dziesięciu tysięcy metrów kwadratowych – bo taką powierzchnię zajmuje basen fontanny – rozpoczyna się zaraz po spuszczeniu wody i trwa blisko miesiąc

17 października ostatni pokaz fontanny multimedialnej w 2021 r.

Sympatycy atrakcji mają jeszcze szansę obejrzenia pokazu po raz ostatni w niedzielę 17 października o godz. 20.00. Ponowne uruchomienie Fontanny Multimedialnej planowane jest na wiosnę 2022 r.

Ostatni weekend z pokazami Fontanny Multimedialnej

Ostatni weekend z pokazami Fontanny Multimedialnej

W plenerze / Dla wszystkich / Eventy
Termin od 1 maja 2021 do 17 października 2021

Miejsce Fontanna Multimedialna we Wrocławiu

Zobacz

Wrocławska Fontanna Multimedialna największa w Polsce

Jest również jedną z największych w Europie. Otwarta została 4 czerwca 2009 roku z okazji dwudziestej rocznicy wolnych wyborów w powojennej Polsce.

Dziś jest jedną z atrakcji Wrocławia, która przyciąga wielu turystów z kraju i zagranicy. Konstrukcja zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono punkty świetlne, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wodnym widowiskom towarzyszy muzyka klasyczna, współczesna, pop oraz ambient.

materiały prasowe Hala StuleciaZgłoś uwagę