Ostatni moment na wybór studiów

Pięć tysięcy wpisów zarejestrowano we wtorek, w dniu ogłoszenia wyników matur, w systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu Wrocławskiego. Politechnika już zamknęła listy, ogłoszenie nazwisk przyjętych 9 lipca

  • Kampus Uniwersytetu Medycznego, fot. Tomasz Walków

    Kampus Uniwersytetu Medycznego, fot. Tomasz Walków


Na I rok na Politechnice Wrocławskiej na 61 kierunkach jest w tym roku 6,3 tysiąca miejsc. W środę 3 lipca po południu odnotowano ponad 12,5 tysiąca zgłoszeń. Chętni mogli składać deklaracje do czwartku 5 lipca, do godz. 15. Listy przyjętych zostaną ogłoszone 9 lipca.

UWr: Ekonomia w czołówce

- W dniu ogłoszenia wyników egzaminów maturalnych zarejestrowaliśmy pięć tysięcy wpisów – mówi Agata Sałamaj z Biura Promocji Uniwersytetu Wrocławskiego. W sumie do czwartkowego popołudnia w systemie rekrutacyjnym uczelni było ponad 22 tysiące zgłoszeń (przed rokiem deklaracji było 25 tysięcy). – Pewną niespodzianką jest, że obok kierunków, które od kilku lat są wśród najpopularniejszych (psychologia, prawo, komunikacja wizerunkowa, komunikacja społeczna i dziennikarstwo) znalazła się ekonomia – mówi Agata Sałamaj.

Na Uniwersytecie Wrocławskim rejestracja potrwa do niedzieli 8 lipca, do północy.

Przyrodniczy: Weterynaria – ośmioro chętnych, jeden indeks

Na Uniwersytecie Przyrodniczym deklaracje można składać do piątku 6 lipca, do godz. 23.55.

- Na 28 kierunkach studiów przyrodniczych i technologicznych na maturzystów czeka ponad 2,5 tysiąca miejsc na studiach dziennych. Do czwartku do południa w systemie zarejestrowało się ponad 5 tysięcy kandydatów – informuje Paulina Boroń-Kacperek, dyrektor Biura Rekrutacji uczelni.

Jak co roku najwięcej chętnych jest na weterynarię, gdzie na jedno miejsce przypada ośmiu kandydatów. Jeden indeks na pięciu chętnych jest na kierunku żywienie człowieka i dietetyka. Popularne są także biologia człowieka i biotechnologia. W czołówce najpopularniejszych specjalności po raz pierwszy znalazło się zarządzanie i organizacja produkcji.

Medyczny: Rekordowa stomatologia

Ponad 29 osób na jedno miejsce przypada na kierunku lekarsko-stomatologicznym na Uniwersytecie Medycznym. Ale na większości innych, około medycznych specjalności nie będzie problemu z wyborem dobrych kandydatów. Np. na studia lekarskie wpisało się ponad 3,4 tys. chętnych – miejsc jest 266. Popularne są także: dietetyka, fizjoterapia, analityka medyczna.

W sumie na jednolitych studiach magisterskich i studiach I stopnia Uniwersytet Medyczny ma 1023 miejsca, do czwartku do południa zarejestrowanych było ok. 8,8 tys. zgłoszeń. Jednak tu deklaracje można składać jeszcze do środy 11 lipca.

Zgłoś uwagę