Opery i balety na dużym ekranie w Nowych Horyzontach

Słynne opery z nowojorskiej Metropolitan Opera i balety z Teatru Bolszoj – w ciągu sezonu artystycznego spektakle oglądamy na żywo w Kinie Nowe Horyzonty. Pod koniec wakacji, w oczekiwaniu na nowy sezon, możemy  nadrobić zaległości. Od 21 sierpnia powtórzone zostaną balety, a od 3 września opery. Wśród tytułów są m.in. balet „Giselle” i opera „Tosca”. Bilety są w przyjaznych cenach.


Opery w gwiazdorskich obsadach

Transmisje na żywo w jakości HD ze znakomitych teatrów operowych świata cieszą się we Wrocławiu niesłabnącą popularnością. Są także tytuły, które potem powtarzane w danym kinie (jak choćby „Eugeniusz Oniegin” z MET z polską obsadą) przyciągają każdorazowo komplet widzów. W sezonie 2015/2016 szczególnie pożądane były transmisje oper Giacomo Pucciniego, dlatego Kino Nowe Horyzonty powtórzy je dla melomanów. „Toskę” z MET z sopranistką Patricią Racette z w partii tytułowej i podziwianym niedawno we Wrocławiu tenorem Roberto Alagną w partii ukochanego Toski, Maria Cavaradossiego obejrzymy 3 września o 18.30.

Natomiast „Cyganeria” w klasycznej, niezmienianej od lat inscenizacji Franco Zeffirelliego (obejrzymy jej fragmenty także w oscarowym filmie „Wpływ księżyca” z Cher) z cudownym tenorem Vittoriem Grigolo jako biednym poetą Rodolfem i sopranistką Anitą Hartig w partii jego ukochanej hafciarki Mimi 10 września o 18.30.

Obok werystycznych dzieł Pucciniego można jeszcze wybrać się na mozartowską komedię „Cosí fan tutte” z dwiema młodymi śpiewaczkami w obsadzie (Susanna Philips, Isabel Leonard) w partiach sióstr. A wszystko pod batutą niezrównanego sir Jamesa Levine’a, specjalisty światowej klasy od oper Mozarta. Seans 17 września o 18.30. Z kolei lekcja bel canta w wykonaniu m.in. rosyjskiej diwy Anny Netrebko i amerykańskiego tenora Matthew Polenzaniego to „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego, dowcipna i sentymentalna historia o tym, że w miłości wszystkie chwyty są dozwolone (także sprzedaż zwykłego wina jako tytułowej mikstury). Seans 24 września o 18.30.

Balet jak marzenie

Tancerki klasyczne wykształcone w rosyjskich szkołach osiągają niespotykaną nigdzie indziej biegłość, lekkość, zwinność, a przy tym finezję i elegancję. Przekonamy się o tym oglądając sztandarowy przebój baletowy Teatru Bolszoj, „Giselle” o nieszczęsnej dziewczynie zakochanej w księciu, która umiera z rozpaczy, że nie może zostać jego ukochaną, a potem nawiedza go jako duch (seans 21 sierpnia o 16.00).

Szekspirowskie „Poskromienie złośnicy” z muzyką samego Dymitra Szostakowicza 28 września o 16.00, a rzecz o tym, że nawet najbardziej narowistą Pannę można ujarzmić siłą mądrości, przebiegłości i…uczucia. Na sam koniec przebój – „Don Kichot” z muzyką Ludwiga Minkusa i legendarnym błędnym rycerzem, choć tym razem z życzliwością sprzyja on młodej, zakochanej w sobie parze, którą próbuje rozdzielić ojciec dziewczyny (11 września, godz. 16.00).

Bilety na spektakle kosztują 35 zł (normalny) i 30 zł (ulgowe) i są do nabycia w kasie Kina Nowe Horyzonty.  

Zgłoś uwagę