Opera Wrocławska z platformą VOD. Kolejne spektakle już w styczniu

Blisko 12 tysięcy osób oglądających sylwestrową galę w Operze Wrocławskiej (i zapewne, przynajmniej drugie tyle melomanów towarzyszących im w domach) to dowód, że publiczność jest spragniona kontaktu z muzyką operową i gotowa zapłacić za dostęp do platformy VOD, na której udostępniane są przedstawienia. Najbliższa okazja już 16 stycznia, w „Opowieściach Hoffmanna” zaśpiewa m.in. tenor Charles Castelnuovo. Dla fanów baletu – „Giselle”, 23 stycznia.   

  • Charles Castronovo i Jekaterina Siurina w „Opowieściach Hoffmanna”/fot. J.K. Żurek


„Opowieści Hoffmanna” 16 stycznia

W sylwestrowy wieczór melomani obejrzeli galę, która składała się z wybranych aktów wspaniałych oper, m.in. „Opowieści Hoffmanna” Jacquesa Offenbacha. Dla tych, którym zaostrzył się apetyt kontynuacja, tym razem cały spektakl, który za pośrednictwem platformy VOD obejrzymy w sobotę 16 stycznia o 19.00. – Chcemy udostępniać melomanom sztukę na najwyższym poziomie, dlatego konsekwentnie realizujemy swoją strategię i zapraszamy ich na kolejne wyjątkowe wydarzenia już w styczniu – mówi Halina Ołdakowska, dyrektor Opery Wrocławskiej. 

W tytułowej partii poety Hofmanna, który w norymberskiej winiarni snuje swoje opowieści o dawnych ukochanych – amerykański tenor Charles Castronovo, który w ostatnich kilku latach wyrasta na jedną z najjaśniejszych gwiazd opery kreując role tenorowe w Metropolitan Opera, Royal Opera House, czy Staatsoper Unter den Linden.

Jego obecność to, rzecz jasna, spora gratka dla miłośników pięknych głosów, ale przede wszystkim zachwyci sama opera, z której pochodzi wiele nieśmiertelnych szlagierów, jak koloraturowa aria mechanicznej lalki Olimpii z I aktu, czy wreszcie wykonywana przez Nicklaussę i Giuliettę barkarola „Belle nuit, ô nuit d’amour” z III aktu. 

Opowieści Hoffmanna – online

Opowieści Hoffmanna – online

Opera / Spektakl
Termin 16 stycznia 2021 19:00

Miejsce Wydarzenie online

Zobacz

„Giselle” 23 stycznia 

A w sobotę 23 stycznia o godz. 19.00 balet „Giselle”, coś dla wielbicieli klasyki w najpiękniejszym wydaniu do muzyki Adolphe'a Adama. Historię wiejskiej dziewczyny uwiedzionej urokiem przebranego za chłopa księcia Albrechta, która tragicznie umiera i odradza się jako leśna wilida, obejrzymy w wykonaniu Baletu Opery Wrocławskiej.

Giselle online

Giselle online

Balet
Termin 23 stycznia 2021 19:00

Miejsce Wydarzenie online

Oba spektakle będzie można zobaczyć w dniach transmisji poprzez zakładkę VOD na stronie Opery Wrocławskiej – gdzie można wykupić dostęp do nagrań. Chętni będą też mieli szansę wrócić za pośrednictwem platformy do wcześniejszych wydarzeń. Nagrania spektaklu sylwestrowo-noworocznego oraz Strasznego Dworu zostały już udostępnione w serwisie VOD i można je obejrzeć bez wychodzenia z domu.

„Opowieści Hoffmanna”: 20 zł za dostęp na 24 godziny i 30 zł za dostęp na 48 godzin.

„Giselle”: 20 zł za dostęp na 24 godziny i 30 zł za dostęp na 48 godzin.

„Skrzypek na dachu” już wkrótce, ale z publicznością

Spektakl był planowany pod koniec stycznia, plany może jednak pokrzyżować, jak w wielu miejscach, pandemia. Dyrektor opery nie chce jednak wystawiać online legendarnego musicalu i zarazem pięknego portretu Żydów z rosyjskiej Anatewki. – „Skrzypek na dachu” to taki typ spektaklu, który musi być grany tylko przy udziale publiczności, nie może być wyłącznie udostępniony online. Wierzymy, że będziemy mieli szansę zagrać ten wspaniały musical - dodaje Halina Ołdakowska.


Zgłoś uwagę