Opera Wrocławska - premiery i koncerty do końca sezonu

Ten sezon w Operze Wrocławskiej jest wyjątkowy nie tylko ze względu na kilka premier i specjalne wydarzenie w ramach ESK 2016. To także ostatnie kilka miesięcy pracy Ewy Michnik jako dyrektora instytucji i jej wieloletniego spiritus movens. Zobaczmy, jakie niespodzianki przygotowała dla melomanów do czerwca.

 • „Anna Karenina”

  „Anna Karenina” – plakat autorstwa Diany Marszałek-Malickiej

 • „Makbet” – Rafał Olbiński

  „Makbet” – plakat Rafała Olbińskiego

 • „Poławiacze pereł” – Jacek Yerka

  „Poławiacze pereł” – plakat Jacka Yerki

 • „Tosca” – Ryszard Kaja

  „Tosca” – plakat Ryszarda Kai


Trzy premiery operowe (w tym wznowienia tytułów, jakie niegdyś oglądaliśmy m.in. w Hali Stulecia), jedna premiera baletowa, superwidowisko w ramach Europejskiej Stolicy Kultury na Stadionie Wrocław. To wydarzenia zaplanowane do lipca.

W kwietniu wznowienie produkcji Janusza Zawodzińskiego, która w Hali Stulecia bardzo się podobała. 30 kwietnia obejrzymy w budynku Opery Wrocławskiej „Poławiaczy pereł” Georges’a Bizeta, drugą po „Carmen” ukochaną operę melomanów autorstwa wybitnego francuskiego kompozytora.

Hiszpańska noc z Carmen to widowisko na Stadionie Wrocław, które jest ukłonem w stronę San Sebastian, drugiego miasta, jakie w tym roku jest Europejską Stolicą Kultury. Muzycznie będzie to zarzuela, popularny w Hiszpanii gatunek, reżysersko podzielą wszystko między siebie Waldemar Zawodziński ze strony wrocławskiej i Ignacio Garcia (ze strony hiszpańskiej). Premiera 18 czerwca.

Wyczekiwana zawsze przez melomanów „Tosca” Giacomo Pucciniego w plenerach wrocławskich tym razem będzie miała nieco inną lokalizację. Pierwszy akt obejrzymy, jak bywało dotychczas, w Katedrze św. Marii Magdaleny, drugi w budynku Opery Wrocławskiej, a trzeci – zamiast na Wzgórzu Partyzantów – w Parku Staromiejskim. Spektakle 1-3 lipca.

Na wszystkie premiery są bilety (w cenie 50-250 zł).  

Zgłoś uwagę