Przejdź do zawartości

Przykłady

Otwarte dane są cennym źródłem dla przedsiębiorców. Publikacja danych w otwartych i uporządkowanych formatach umożliwia ich ponowne wykorzystywanie w innowacyjnych narzędziach przydatnym zarówno mieszkańcom jak i firmom. Najbardziej wartościowe dla komercyjnego użytku są dane geograficzne, transportowe , gospodarcze i biznesowe. Prezentujemy przykłady aplikacji, które korzystają z otwartych danych udostępnianych przez instytucje miejskie.

 

JakDojade

Nowoczesny planer połączeń komunikacji miejskiej, ułatwiający podróżowanie po mieście, z uwzględnieniem odjazdów w czasie rzeczywistym.

Więcej >>>

 


Transportoid

Rozkład jazdy komunikacji miejskiej dla Warszawy, Krakowa, Wrocławia - razem 60 polskich miast i aglomeracji. Aplikacja działa również offline, a aktualizacje rozkładów pobierane są z sieci.

Więcej >>>


Lokomo

Lokalizator wrocławskiej komunikacji miejskiej poza śledzeniem pozycji pojazdów MPK pozwala zobaczyć czy dany pojazd notuje spóźnienie i czy jedzie zgodnie z rozkładem.

Więcej >>>


MobileMPK

Rozkład jazdy komunikacji miejskiej dla największych miast Polski. Aplikacja wykorzystuje otwarte dane rozkładów jazdy, lokalizacji przystanków oraz tras linii.

Więcej >>>


Wroclaw2016

Aplikacja "Wrocław 2016" została stworzona z myślą o wydarzeniach kulturalnych i artystycznych w stolicy Dolnego Śląska. Użytkownik otrzymuje porcję stale aktualizowanych danych o życiu kulturalnym miasta.

Więcej >>>


Travic

Jest to narzędzie, które zapewnia wizualizację przepływu danych tranzytowych publikowanych przez agencje i operatorów komunikacji miejskiej z całego świata. Ruch pojazdów symulowany jest głównie na podstawie danych statycznych z rozkładu jazdy.

Więcej >>>

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej o Polityce prywatności.
Zgadzam się