Z Wrocławia na plaże Omanu - nowy kierunek lotów

Z Wrocławia polecimy nad jedno z najcieplejszych mórz świata. Oman to nowość w ofercie biur podróży. Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska wystartuje już 2 listopada. 

  • fot. Airport Wrocław


Oman leży nad Morzem Arabskim (część Oceanu Indyjskiego). Są tu prawie 3 tys. km piaszczystych plaż, w scenerii malowniczych skał i gór. Z Wrocławia polecimy w okolice Salalah, drugiego co do wielkości miasta Omanu. Ten region słynie z szerokich plaż z białym, drobnym piaskiem, błękitnego morza i strzelistych palm kokosowych. 

– Okolice Salalah przypominają Karaiby w orientalnym klimacie. Będą odkryciem dla amatorów żeglarstwa, nart wodnych czy nurkowania. Są tam zachwycające rafy koralowe, a spacerując brzegiem morza można zobaczyć delfiny. W głębi kraju również jest wiele atrakcji. Warto zaobaczyć m.in. Wadi, czyli doliny wyżłobione górskim krajobrazie, są pełne oaz, gajów palmowych i zadziwiająco intensywnej zieleni. Dużo wrażeń przyniesie też wyprawa jeepem po pustyni – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Przygodą będzie również zwiedzanie zaginionego miasto Ubar (wpisanego na listę UNESCO), starożytnego miasta Sumhuram czy tradycyjnego arabskiego targowiska. W Omanie zobaczymy też historyczne forty, meczety i sułtańskie pałace. A zjemy świeże owoce, m.in. kokosy, papaje i granaty, oraz lokalne specjały kulinarne, w tym dania rybne, gęstą pszenną zupę z daktylami, warzywne curry czy koźlinę. Oman słynie też z drzew kadzidłowych, z których produkowane są doskonałej jakości, wonne kadzidła, orientalne ozdoby i biżuteria.

Nowe czarterowe połączenie z Wrocławia rusza już 2 listopada.

– Oman jest doskonałą propozycją dla podróżnych planujących w sezonie zimowym wakacje w słonecznym miejscu. Morze Arabskie jest jednym z najcieplejszych mórz świata – dodaje Monika Półtorzycka-Jon.

W sezonie zimowym w ofercie biur podróży pozostaną również bardzo popularne Wyspy Kanaryjskie. Bogaty wybór kierunków południowych będą mieli podróżni preferujący wypoczynek na własną rękę. Jesienią i zimą z Ryanairem poleciemy z Wrocławia do Barcelony, Rzymu, Mediolanu, na Teneryfę i Maltę, a także na główne lotnisko w Madrycie – to absolutna nowość.

W zimowym rozkładzie lotów pojawią się też cztery inne nowości niskokosztowe: trzy nowe połączenia na Wyspy Brytyjskie – Manchester, Newcastle, Belfast (Ryanair), oraz do Kijowa (Wizz Air). 

materiały: Wrocław Airport Zgłoś uwagę