Olga Tokarczuk na świecie – wystawa

Wrocławska autorka, laureatka nagrody Nike za „Księgi Jakubowe” jest pisarką, której książki czytają czytelnicy na całym świecie. W sumie zostały one przełożone na 30 języków, w tym na chiński, japoński i hindi. Zagraniczny dorobek Olgi Tokarczuk będzie można poznać na wystawie przygotowanej w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. T. Mikulskiego.

  • Duńskie wydanie „E.E.”

    Duńskie wydanie „E.E.”

  • „Szafa” w języku hindi

    „Szafa” w języku hindi

  • Chińskie wydanie „Prawieku i innych czasów”

    Chińskie wydanie „Prawieku i innych czasów”


Będzie można oglądać ją od najbliższej soboty. Ekspozycja ma charakter wyjątkowy, bo zobaczymy na niej materiały z prywatnego archiwum pisarki - głównie książki, recenzje, fotografie.

Zostaną na niej zaprezentowane wszystkie obcojęzyczne wydania jej książek (ponad 100), mało znane zdjęcia wykonane w różnych okolicznościach: podczas spotkań autorskich, targów książki i konferencji, ale także  w sytuacjach mniej oficjalnych. Ciekawym uzupełnieniem będą z pewnością fotografie zrobione przez samą pisarkę.

Wystawa będzie miała dwie części. Pierwsza zostanie ustawiona przy północnej pierzei wrocławskiego Rynku i przedstawi na ponad 20 planszach informacje o tłumaczeniach na poszczególne języki (30), fragmenty recenzji i wybrane zdjęcia.

Natomiast w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. T. Mikulskiego (Rynek 58) zobaczymy oryginały obcojęzycznych edycji utworów Olgi Tokarczuk i inne, związane z jej zagraniczną aktywnością druki.

Czytając cytowane na wystawie wyimki zagranicznych recenzji, łatwo się zorientować, że twórczość autorki „Biegunów” i „Ksiąg Jakubowych” wzbudza życzliwe zainteresowanie ludzi z różnych kręgów kulturowych. Olga Tokarczuk będzie obecna na otwarciu wystawy, a potem spotka się z czytelnikami o godz. 18. Wieczór poprowadzi prof. Stanisław Bereś.

 

„Olga Tokarczuk na świecie”

„Olga Tokarczuk na świecie”

Wystawa
Termin od 18 października 2016 do 18 października 2016

Miejsce Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego

Zobacz


Zgłoś uwagę