Okulickiego – kolejne zmiany na Zakrzowie i Pawłowicach

  • Na sobotę, 18 lipca 2015 r., drogowcy planują puszczenie ruchu przez skrzyżowanie ulic Okulickiego i Odolanowskiej, ale równocześnie muszą wprowadzić ograniczenia na skrzyżowaniu ulic Okulickiego, Bora-Komorowskiego i Przedwiośnie. Przejazd na jedynej czynnej obecnie relacji Bora-Komorowskiego-Przedwiośnie będzie odbywał się wahadłowo. 

Przyczyna zmian powinna cieszyć – roboty prowadzone w związku z przebudową ulicy Okulickiego na pierwszym skrzyżowaniu kończą się. Nowe rondo czeka na ostatnie warstwy nawierzchni asfaltowej. Druga krzyżówka, koło osiedlowej Biedronki, czekała na swoją kolej. Obu przejazdów na raz po prostu nie dało się zamknąć, bo groziłoby to wielkim chaosem komunikacyjnym. Do końca wakacji przejazd powinien zostać udostępniony na powrót.

Tym zmianom ma towarzyszyć modyfikacja trasy dla strefowej linii autobusowej 934. Autobusy będą kursowały w obu kierunkach od ulicy Bora-Komorowskiego przez ulice Irkucką, Królewską, Zatorską, Armii Ludowej, Odolanowską do ulicy Okulickiego. Przypominamy, że bez zmian pozostaje objazd wyłączonej z ruchu ulicy Okulickiego – aleją Jana III Sobieskiego i drogą krajową nr 98.

Wartą ok. 12 mln zł przebudowę ul. Okulickiego  prowadzi firma Skanska. Głównym powodem przystąpienia do tego projektu jest budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Wartą blisko 4 mln zł część inwestycji finansuje MPWiK Wrocław, które już rozbudowuje swoje sieci na Zakrzowie. Kolektor pod ul. Okulickiego umożliwi odbiór spławianych nimi ścieków. Jednak remont obejmie także samą ulicę wraz ze skrzyżowaniami i pętlą autobusową. Przy okazji zostanie wymieniona większa część infrastruktury podziemnej, powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

ram

Zgłoś uwagę