„Oh, Boy” w DCF-ie

Niko ma dwadzieścia kilka lat. Wyrzucili go ze studiów, nie pracuje, włóczy się ulicami Berlina. Nie wie, czym ma zająć się w życiu. Ma wszystko, a czuje się, jakby nie miał nic. Portret pokolenia, zrealizowany przez Niemca Jana Olego Gerstera jest nie tylko niezwykle trafny, dający do myślenia, ale również bardzo zabawny. DCF zaprasza do Dyskusyjnego Klubu Filmowego w poniedziałek 19 października o godz. 20. Bilety w cenie 10 zł.


Pełnometrażowy fabularny debiut reżyserski Jana Olego Gerstera zdobył w 2012 roku mnóstwo niemieckich nagród filmowych oraz Europejską Nagrodę Filmową w kategorii Odkrycie Roku.

Jego bohater wędruje po Berlinie, spotykając na swojej drodze różne osoby. Każdy epizod składa się na portret tego, co Niko ma w głowie. A ma wielkie poczucie bezsensu wszystkiego. Walczyć? Nie ma o co. Buntować się? Nie ma przeciwko czemu. Poświęcić?  Po co?  I to nie jest tak, że Niko cierpi. Nie jest mu aż tak znowu źle.

Portret młodego Europejczyka wzbudził zachwyt widzów i krytyki. Bo nie jest nudnym snujem. Przygody Niko są zabawne, a jego wędrówka wciągająca. O tym, czy to również i portret Polaka będzie można porozmawiać po seansie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. 

Zgłoś uwagę