Ogromne zainteresowanie lotami na sylwestra

Zobacz najlepsze kierunki sylwestrowe


Zwiedzanie uliczek, szał zakupów, a na koniec noworoczna zabawa – to możliwe w europejskich metropoliach, a pasażerowie wrocławskiego lotniska chętnie z tej oferty korzystają. W okresie świątecznym i noworocznym obłożenie samolotów na trasach do Barcelony, Rzymu, Mediolanu, Paryża i Londynu dochodzi do 100%.

Rozbudowana siatka połączeń Portu Lotniczego Wrocław daje pasażerom wiele okazji spędzenia zabawy sylwestrowej w największych miastach Europy. Z roku na rok możliwości jest coraz więcej. Kiedyś był to Londyn, potem dołączył Paryż, dziś lista kierunków jest jeszcze bogatsza, a Nowy Rok pasażerowie wrocławskiego lotniska mogą witać w wielu dużych europejskich miastach. W tym sezonie zimowym po raz pierwszy mają okazję wybrać się na sylwestra do Barcelony oraz Rzymu i chętnie z tych możliwości korzystają.

Niezapomniany sylwester

– Chcemy nietypowo obchodzić Nowy Rok, dlatego poszukujemy miejsc, które zapewnią nam niezapomniane wrażenia. Świąteczny okres wykorzystujemy na zwiedzanie, często na zakupy, a zwieńczeniem jest sylwestrowa zabawa – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Krótki wyjazd staje się coraz bardziej popularny, o czym świadczy wypełnienie samolotów, które na trasach do Barcelony, Rzymu, Mediolanu, Paryża i Londynu mają obłożenie niemal 100%.

Tegorocznym sylwestrowym hitem jest Barcelona, do której z wrocławskiego lotniska można polecieć liniami Ryanair. Na miejscu warto zobaczyć katedrę Sagrada Familia, dom z falującą fasadą Casa Mila, a także przespacerować się deptakiem Les Rambles, który tętni życiem przez całą dobę. Nawet jeśli sylwestra spędzamy w klubie lub restauracji, to Nowy Rok najlepiej świętować na zewnątrz. Warto wtedy wyjść na Plaza de Espana lub Plaza de Catalunya. Zobaczymy tam widowiskowe pokazy fajerwerków i prawdopodobnie poznamy wielu Hiszpanów oraz turystów z całego świata.

Jeśli Włochy, to koniecznie Rzym lub Mediolan – tak przynajmniej wybierają pasażerowie latający z Wrocławia. W Wiecznym Mieście nie sposób się nudzić, obowiązkowo należy odwiedzić plac i bazylikę św. Piotra, Muzea Watykańskie, Koloseum czy fontannę Di Trevi, a także zobaczyć miasto nocą. Tysiące osób z całego świata świętują nadejście Nowego Roku na ulicach Rzymu. Podobnie w Mediolanie, dodatkowo kuszącym budynkiem La Scala, placem Katedralnym, katedrą Duomo, a także dzielnicą mody, z której możemy wrócić z najnowszymi kreacjami.

Stolice zabawy

Od dawna popularny wśród pasażerów Portu Lotniczego Londyn zapewnia widowiskowy pokaz rozbłyskujących nad Big Benem sztucznych ogni oraz zabawę do samego rana. Sylwestra można tu spędzić w klubie, restauracji, świętując na ulicy albo na nietypowej imprezie.

– Jedną z tegorocznych propozycji jest rejs statkiem po Tamizie. Obserwowanie wchodzącego w 2014 rok miasta z tej perspektywy dostarczy niezwykłych przeżyć – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menedżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław. Nie mniejszych wrażeń można się spodziewać w Paryżu. Co roku turyści z całego świata świętują nadejście Nowego Roku na Polach Elizejskich. – Londyn i Paryż to sprawdzone sylwestrowe kierunki, które gwarantują świetną zabawę. Rozbudowana siatka połączeń i dogodne godziny lotów sprawią, że w ciągu kilku godzin możemy znaleźć się w zupełnie innym miejscu i przeżyć niezapomnianego Sylwestra.

red.

Zgłoś uwagę