„Ogarnij cukier” – szkolenia online dla osób z cukrzycą

Jesteś diabetykiem? Znasz kogoś z cukrzycą? Fundacja Badań i Rozwoju Nauki rozpoczyna cykl bezpłatnych interaktywnych wykładów online, podczas których w przystępny i ciekawy sposób zostaną poruszone tematy istotne dla osób chorujących na cukrzycę. Warto pamiętać, że codzienne życie z tą chorobą nie musi być katastrofą. Pierwsze webinarium już 14 września.

  • cukrzyca

    ilustracja: pixabay.com


Z cukrzycą zmagają się już prawie 3 miliony Polaków. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nieleczona może prowadzić do licznych powikłań. Wystarczy tylko wymienić choroby układu krążenia czy niewydolność nerek. Warto uświadamiać diabetykom, że dzięki zaangażowaniu w proces leczenia mogą skutecznie ograniczyć częstotliwość występowania powikłań groźnych dla zdrowia, a nawet życia.

Dlaczego webinaria?

Wykłady interaktywne online, czyli webinaria, będą najlepszą formą dotarcia do szerokiej grupy odbiorców? – Żyjemy coraz szybciej, łatwiej przyswajamy obrazy i dźwięk niż tekst pisany. Zależy nam na tym, aby wszyscy zainteresowani problematyką związaną z cukrzycą w łatwy i przystępny sposób mogli poszerzyć swoją wiedzę i poznać praktyczne sposoby ogarniania tej choroby, nie wychodząc z domu – podkreśla dr hab. med. Michał Wszoła, pomysłodawca kampanii i jeden z prowadzących. – Będziemy poruszać tematy związane nie tylko z samokontrolą cukrzycy, insulinoterapią, powikłaniami, ale powiemy również o zasadach żywienia i znaczeniu aktywności fizycznej w leczeniu tej choroby. Z kolei na ostatnim wykładzie pokażemy nowoczesne metody leczenia cukrzycy i osiągnięcia medycyny w tym zakresie. Cieszę się, że do prowadzenia webinariów udało nam się zaprosić najlepszych w swoich dziedzinach, m.in. prof. dr hab. Ewę Pańkowską, jednego z najlepszych diabetologów w Polsce, czy dr n. med. Martę Serwańską-Świętek, uznaną nefrolog – dodaje dr Wszoła.

„Ogarnij cukier”...

...to cykl 10 bezpłatnych webinariów. Będą odbywały się od 14 września do 23 listopada, w każdy czwartek o godz. 20.00. Interaktywny wykład online będzie się składał z krótkiego omówienia danego zagadnienia przez ekspertów oraz części praktycznej, gdzie każdy będzie mógł zadać prowadzącym pytania i otrzymać na nie odpowiedzi.

Pierwszy temat to: „Promocja zdrowego stylu życia, znaczenie aktywności fizycznej w leczeniu cukrzycy i utrzymanie prawidłowej masy ciała”. Wykład inauguracyjny poprowadzą dr hab. med. Michał Wszoła oraz mgr Kamil Goleń, specjalista treningu funkcjonalnego, oraz trener przygotowania motorycznego.

  • Harmonogram, tematyka wszystkich webinariów i bio ekspertów są dostępne na stronie: www.ogarnijcukier.pl

Organizator i współfinansowanie: Fundacja Badań i Rozwoju Nauki
Współfinansowanie: Ministerstwo Zdrowia
Partnerzy merytoryczni: Instytut Diabetologii, Fundacja „Dr Clown”, Przychodnia MediSpace
Partnerzy instytucjonalni: Miasto Kraków, Miasto Poznań, Miasto Wrocław

Zgłoś uwagę