Odmieniona Marika w Sali Gotyckiej

Niecały tydzień temu wyszedł jej nowy album. We wtorek Marika wystąpi w Sali Gotyckiej przy ulicy Purkyniego. Zmieniła swoją muzykę, zmieniła się również wizualnie, na pewno jednak wciąż daje wspaniałe koncerty. Ten wtorkowy rozpocznie się o godz. 20.


Wikipedia określa ją jako „wykonawczynię muzyki z pogranicza gatunków reggae, dancehall, soul oraz funk”. Debiutowała w 2002 roku jako wokalistka soundsystemu Bass Medium Trinity (nagrała z nimi dwie płyty), występowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni, pojawiła się na kilku płytach kompilacyjnych, m.in. na albumach „Polski ogień” i „Wszystkie covery świata”, współpracowała też z wieloma innymi wykonawcami – choćby z Pablopavo i Abradabem, a także m.in. z zespołem De Mono – a ostatnio jej głos można było usłyszeć na przygotowywanych przez Darka Malejonka płytach „Morowe panny” i „Panny Wyklęte”. Marika rzeczywiście potrafi świetnie funkcjonować na obrzeżu co najmniej kilku gatunków, robiąc wrażenie głosem, talentem i muzykalnością, ale kojarzona jest najczęściej z różnymi odmianami wywodzącej się z Karaibów, choć nowocześnie podanej, podbitej elektroniką muzyki tanecznej.

Marika czyli Marta

Najnowsza płyta Mariki ma być przełomem w jej karierze. Promują ją nagrany z zespołem XxanaxX utwór „Tabletki” oraz nagrana z Gooralem piosenka „A jeśli to ja”. Co ważne, płyta zatytułowana jest imieniem i nazwiskiem Marki, nazywa się więc „Marta Kossakowska”. Jak mówi sama autorka krążka w portalu CGM: „Trochę mi to zajęło zanim zrozumiałam, że mogę już zdjąć spódniczkę z traw, która zrobiła się za ciasna. Wspaniale było być Mariką, tak jak wspaniale było być dzieckiem. Ale dojrzałam do pokazania ludziom Marty. Marta nie jest z Karaibów, tylko z Polski. Pisze po polsku, bo lubi ten język i w nim może zawrzeć subtelności myśli. W obcym równie precyzyjnie nie potrafi. Jest to zatem debiut Marty Kosakowskiej. Koniec z ukrywaniem się za barwną, egzotyczną stylistyką. Czas się rozebrać z tej spódniczki.”

Marika chce być traktowana poważniej niż dotychczas, chce wysłać sygnał, że dorosła i dojrzała. Czy uda jej się nie stracić starych fanów i jednocześnie pozyskać nowych? Oby, bo z pewnością na to zasługuje. Wtorkowy koncert zapowiada się więc niezwykle ciekawie.

Bilety: 40 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu, miejsca siedzące (balkon): 50 zł Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach internetowych. 

Marika w Starym Klasztorze

Marika w Starym Klasztorze

Koncert / W klubie
Termin 27 października 2015 20:00

Miejsce Klub Muzyczny Stary Klasztor

Zobacz
Zgłoś uwagę