Od naukowca do milionera

Jak połączyć naukę z biznesem?


Odpowiedź na to pytanie otrzymają uczestnicy otwartego seminarium na temat komercjalizacji nauki organizowanego przez Lewiatan Business Angels.

Lewiatan Business Angels organizuje cykl kilku szkoleń dostosowanych do potrzeb naukowców, studentów oraz pomysłodawców, którzy chcą skomercjalizować swoje osiągnięcia naukowe lub rozwiązania technologiczne.
We Wrocławiu seminarium zorganizowane zostanie 22 października, we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii na Politechnice Wrocławskiej.
Uczestnicy szkolenia dostaną konkretne i praktyczne informacje na temat ochrony i badań patentowych, inwestycji na wczesnym etapie rozwoju biznesu, analizy potencjału i zagrożeń rynkowych dotyczących projektów naukowych oraz transferu i komercjalizacji technologii.
–Wierzymy w potencjał polskich naukowców i wynalazców. Chcemy ich wspierać w procesie komercjalizacji powstających w laboratoriach projektów, także na rynkach globalnych. Dlatego zdecydowaliśmy się, już po raz trzeci, zorganizować cykl spotkań skierowanych do pracowników naukowych, aby przedstawić im praktyczne aspekty komercjalizacji projektów i współpracy z inwestorami. Tym bardziej, że poprzednie edycje seminariów spotkały się z dużym uznaniem uczestników – wyjaśnia Szymon Kurzyca, ekspert inwestycyjny Lewiatan Business Angels.
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się m.in. kim są aniołowie biznesu i jak wspierają rozwój projektów, jak komercjalizować technologie, jak analizować technologię z perspektywy rynkowej, z czym wiąże się transfer i komercjalizacja technologii oraz jak wygląda proces ochrony własności intelektualnej. W trakcie seminariów przedstawione zostaną także studia przypadków.
Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Dlatego należy się zarejestrować za pomocą formularzy dostępnych na stronie www.lba.pl/kalendarium.
Seminaria organizowane przez LBA odbędą się również w Warszawie, Krakowie i Bydgoszczy. Partnerami przedsięwzięcia są Politechnika Wrocławska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Politechnika Warszawska, a także Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi.
Sieć Aniołów Biznesu, działającą przy Konfederacji Lewiatan, zajmuje się kojarzeniem atrakcyjnych projektów inwestycyjnych z inwestorami poszukującymi ciekawych projektów, mających duży potencjał wzrostu. Wspiera przedsięwzięcia we wczesnej fazie rozwoju. Współpracuje z kilkudziesięcioma zaufanymi inwestorami. Są to starannie wybrani przedsiębiorcy lub menedżerowie, którzy dysponują kapitałem w wysokości od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych. Oprócz zaangażowania finansowego w nowy projekt wnoszą również wsparcie merytoryczne, doświadczenie i kontakty biznesowe.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę