Od 5 grudnia Miłoszycka zamknięta [OBJAZDY, MAPA]

Od najbliższej soboty kierowców czekają kolejne utrudnienia na Swojczycach. 5 grudnia 2015 r., drogowcy planują całkowicie zamknąć dla ruchu ulicę Miłoszycką, na odcinku między ulicami Byczyńską i Ceglaną. Objazd poprowadzi ulicami Mydlaną i Swojczycką.


Stosownie do tej organizacji ruchu zmieni swoje trasy komunikacja miejska – autobusy linii 118 i 115.

Zmiany tras autobusów linii 118 i 115 

Droga w związku z remontem od kilku miesięcy była jednokierunkowa. Spółka Wrocławskie Inwestycje zapowiadała, że przy utrzymaniu takiej organizacji ruchu będzie starała się zakończyć całe zadanie. Co się zmieniło?  - Trwa wymiana sieci podziemnych. Są one w nienajlepszym stanie. Od początku inwestycji Miłoszycka już kilkukrotnie trzeba było zamykać z powodu niekontrolowanych awarii wodociągowych. Dla wszystkich wygodniej i bezpieczniej będzie dostosowanie się do tej sytuacji – tłumaczy rzecznik WI Marek Szempliński

Ulica Miłoszycka ma być wyremontowana na całej długości 1300 metrów, a pracę drogowców poprzedza związana z głębokimi wykopami budowa kanalizacji. Wartość kontraktu wynosi  prawie 20,4 mln zł, w czym ok. 6,2 mln zł to udział MPWiK Wrocław. Roboty powinny  zakończyć się do lutego 2017 r. Poza wspomnianą kanalizacją projekt przewiduje gruntowną przebudowę drogi na odcinki miedzy ulicami Ceglaną i Swojczyką. Mieszkańcy zyskają także chodniki i ścieżki rowerowe.

Efekty prac najbardziej widoczne powinny być na skrzyżowaniu z ul. Swojczycką i w okolicach parafialnego kościoła pw. św. Jacka. Połączenie ze Swojczycką ułatwi rondo. Natomiast w otoczeniu kościoła przybędzie miejsc parkingowych i zieleni. Ulica ma być w tym miejscu strefą uspokojonego ruchu, a to oznacza pierwszeństwo dla pieszych.  Aby podkreślić tę funkcję jezdnia ma być tutaj nieco wyniesiona. Do tego zostanie poszerzony chodnik.  W tym celu przesunięty ma być mur kościelny.

 ram

Zgłoś uwagę