Od 29 maja - fragment ul. Ruskiej zamknięty dla aut

Od 29 maja fragment ul. Ruskiej, od pl. Solnego do ul. Rzeźniczej, został wyłączony z ruchu samochodowego. To jeden z elementów wprowadzanych przez miasto udogodnień dla pieszych i rowerzystów.

  • Od 29 maja fragment ul. Ruskiej zostaje zamknięty dla ruchu aut. fot. BPUM


Od dziś fragment ul. Ruskiej, od pl. Solnego do ul. Rzeźniczej, został wyłączony z ruchu samochodowego. To w tym miejscu można zaobserwować największe potoki ruchu pieszych, którzy korzystają z przystanków zlokalizowanych na ul. Kazimierza Wielkiego.

Znajdujące się na ulicy Ruskiej restauracje i bary, po zmianach w organizacji ruchu, będą mogły wykorzystać uspokojoną strefę do rozstawienia i powiększenia ogródków gastronomicznych. Wyznaczamy dwa nowe miejsca postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych na ulicy Gepperta, w sąsiedztwie placu Solnego, w zamian za te, które znikną z ul. Ruskiej.

W najbliższych tygodniach powstanie także nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Ruskiej i Kazimierza Wielkiego.

To tylko jeden z elementów pakietu udogodnień dla pieszych, rowerzystów i pasażerów. W ścisłym centrum kolejne ulice zostaną objęte strefą 30 km/h, kierowcy dostaną także możliwośc parkowania pod NFM godzinę za darmo.

Czytaj więcej: Mobilny Wrocław po pandemii - nowe ułatwienia dla komunikacji Zgłoś uwagę