Od 28 kwietnia - zmiany w ruchu we Wrocławiu

Od 28 kwietnia do 2 maja planowane są następujące zmiany w ruchu na ulicach Wrocławia.


ul. Wałbrzyska - ruch wahadłowy
Od godziny 20.00 w dniu 28 kwietnia do godz. 5.00 w dniu 1 maja na ulicy Wałbrzyskiej, w obrębie skrzyżowania z ul. Buraczaną, mogą wystąpić ograniczenia w ruchu kołowym. Powodem ograniczeń będą prace gwarancyjne przy regulacji pokryw studni. Studnie są zlokalizowane na obydwu pasach jezdni, więc zajęcie obejmować będzie najpierw pas prowadzący ruch do Kobierzyckiej a następnie pas przeznaczony do ruchu w kierunku Karmelkowej. Przejazd na odcinku objętym pracami będzie się odbywał wahadłowo.

ul. Stawowa - zajęcie jednego pasa jezdni
Na wniosek dewelopera Apartamenty Centrum Stawowa, od godziny 20.00 w piątek 28 kwietnia do godziny 5.00 w dniu 2 maja może zostać zajęty lewy pas jezdni na odcinku Kościuszki - Rejtana. Zajęcie wynikać będzie z realizacji robót na sieciach podziemnych - budowa przyłączy do sieci wodno-kanalizacyjnej.

ulice Stawowa i Peronowa - segregacja pasów ruchu i utrudnienia
Z dniem 28 kwietnia na Stawowej, na odcinku wzdłuż  żłobka i przedszkola "U Puchatka", rozpoczną się prace przy przebudowie muru oporowego (jest to element zadania pt.: budowa pasów rowerowych w ciągu ulic Stawowej, Kołłątaja i Peronowej). Ze względu na konieczność zajęcia prawego pasa jezdni ruch kołowy będzie się odbywał częściowo po torowisku tramwajowym. Z dniem 6 maja, w ramach realizacji tego samego zadania, rozpoczniemy przebudowę przejścia dla pieszych na ul. Peronowej, w kierunku do Dworca
PKP (projekt zakłada jego wyniesienie). Na odcinku objętym robotami wystąpią lokalne ograniczenia w ruchu kołowym,.

ul. Wojszycka - przełożenie ruchu na drugą połówkę
Na dzień 2 maja br. zaplanowano rozpoczęcie robót na drugiej połowie jezdni ul. Wojszyckiej, na odcinku Agrestowa - Porzeczkowa. Ruch kołowy będzie się odbywał po połowie jezdni, która w chwili obecnej
jest jeszcze objęta pracami związanymi z wymianą nawierzchni i budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Ołtaszyńską (inwestycja jest jednym z elementów przebudowy ul. Ołtaszyńskiej).

Zgłoś uwagę