Od 10 marca wiosenna korekta kolejowego rozkładu jazdy

Od 10 marca czeka nas wiosenna korekta rozkładów jazdy pociągów. Zmiany w kursowaniu spowodowane są głównie rozpoczęcie sezonu remontów na torach.

  • fot. PKP Intercity


Korekta rozkładu jazdy pociągów, która wchodzi w życie 10 marca będzie obowiązywała do 8 czerwca.

Z dobrych wiadomości trzeba wymienić na pewno to, że na 25 marca planowany jest powrót pociągów osobowych na wyremontowaną trasę z Wrocławia przez Milicz do Krotoszyna. Do Milicza dojedziemy po nowej trasie w półtorej godziny.

Natomiast na wszystkich siedmiu stacjach i przystankach: Grabowno Wielkie, Bukowice Trzebnickie, Krośnice, Milicz, Wierzchowice, Rakoniewice Milickie, Cieszków na pasażerów czekają nowe perony z infrastrukturą,  przystosowane również do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Komunikacja zastępcza na kilku trasach

Sporo zmian, choć rozciągniętych w czasie od marca do czerwca, czeka pasażerów Kolei Dolnośląskich. Przez remonty na dolnośląskich torach podróżni muszą się liczyć z przesiadką na autobusową komunikację zastępczą.

Najwcześniej, bo jeszcze w marcu, prace wystartują na odcinku między Żarami a Małomicami. Od kwietnia komunikacja zastępcza będzie obsługiwać remontowany odcinek trasy między Kłodzkiem a Kudową Zdrój oraz między Kamieńcem Ząbkowickim a Dzierżoniowem. W pierwszym przypadku prace mają zakończyć się w czerwcu a w drugim w maju.

Roboty torowe w wiosennych miesiącach planowane są również na trasie między Węglińcem a Lubaniem oraz Rawiczem i Żmigrodem.

Przewoźnik PolRegio z poważniejszych zmian na Dolnym Śląsku wskazuje remont torów na trasie z Wrocławia do Ostrowa Wielkopolskiego i dalej Łodzi.

Na kwiecień planowane są prace w rejonie Odolanowa. Tak również będzie obowiązywać w trakcie prac zastępcza komunikacja autobusowa.

Informatorzy na głównych dworcach

10 i 11 marca na największych dworcach w Polsce, w tym we Wrocławiu, pojawią się mobilni informatorzy, którzy będą do dyspozycji pasażerów. Szczegółowe informacje na temat nowych rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach oraz w internecie na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz na stronach przewoźników.

Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach.Zgłoś uwagę