Od 1 września seniorzy pojadą Polbusem za darmo. Dokąd z Wrocławia?

Od 1 września 2017 r. Polbus wprowadza nową ofertę dla seniorów. Wszystkie osoby, które ukończyły 70. rok życia będą mogły bezpłatnie korzystać ze wszystkich połączeń operatora. Wystarczy okazać dowód osobisty i cieszyć się zwolnieniem z opłat w podróży do kilkudziesięciu miejscowości z Wrocławia.

  • Z Wrocławia do kilkudziesięciu miejscowości za darmo - Polbus

    Seniorzy pojadą za damo do kilkudziesięciu miejscowości, fot. wroclaw.pl


– Jesteśmy po podsumowaniu finansowym pierwszego półrocza 2017 r., w którym osiągnęliśmy pokaźny zysk. Uważam, że jest to najlepszy moment, by podzielić się nim z naszymi pasażerami. Wybór padł na seniorów, gdyż wiadomo, że ceny biletów mogą ograniczać możliwości przemieszczania się dla osób powyżej 70. roku życia. Chcemy tym samym pomóc seniorom, by łatwiej mogli podróżować do swoich dzieci, wnuków, do lekarza, jak również otworzyć przed nimi szansę na wycieczki w celach turystycznych – o powodach wprowadzenia nowej usługi mówi Krzysztof Balawejder, prezes Polbus PKS.

Wcześniej seniorzy musieli płacić

Oferta jest szczególnie atrakcyjna, biorąc pod uwagę, iż do tej pory seniorzy korzystający z usług Polbusu nie mogli liczyć na żadne zniżki. – Stosowaliśmy tylko ulgi ustawowe. Tym bardziej seniorzy odczują teraz sporą różnicę, bo do tej pory musieli oni kupować normalne bilety. Teraz nie zapłacą nic – kontynuuje Balawajder.

Pomysł przewoźnika został zresztą przekazany do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z propozycją, by zarządy innych spółek odpowiadających za transport osobowy, zastanowiły się nad wprowadzeniem tego typu bezpłatnych usług w swoich ofertach.

Jak skorzystać ze zniżki?

Żeby skorzystać z bezpłatnego przejazdu nie potrzeba wyrabiać żadnej dodatkowej karty lub innego dokumentu. Wystarczy pojawić się na dworcu i... wsiąść do autobusu. – Przy wsiadaniu osoby starsze okazują dowód osobisty, na którym kierowca widzi datę urodzenia. Nic więcej nie trzeba robić. Czyli senior przychodzi na przystanek, wsiada do autobusu i cieszy się bezpłatnym przejazdem – kończy Krzysztof Balawejder.

Oferta jest skierowana do osób, które ukończyły już 70. rok życia, co oznacza, że urodzeni po 1 września 1947 r. na możliwość skorzystania z darmowych przejazdów będą musieli jeszcze poczekać.

Z Wrocławia za darmo do kilkudziesięciu miejscowości

Polbus swoją ofertę dla seniorów wprowadza na wszystkie swoje połączenia, również te dalekobieżne. Oznacza to, że z Wrocławia za darmo seniorzy będą mogli dostać się aż do kilkudziesięciu miejscowości na poniższych liniach (wymienione tylko większe miasta):

  • Na linii Wrocław - Karpacz: Strzegom, Bolków, Jelenia Góra, Kowary, Karpacz;
  • Na linii Wrocław - Zielona Góra: Środa Śląska, Lubin, Polkowice, Nowa Sól, Zielona Góra
  • Na linii Wrocław - Hrubieszów: Opole, Lubliniec, Częstochowa, Jędrzejów, Kielce, Opatów, Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Ożarów, Annopol, Kraśnik, Lublin, Chełm, Hrubieszów
  • Na linii Wrocław - Jakuszyce: Jaroszów, Strzegom, Bolków, Jelenia Góra (jak na linii do Karpacza) + Szklarska Poręba, Jakuszyce
  • Autobusami komunikacji podmiejskiej Polbusem można się dostać z Wrocławia do: Sobótki, Środy Śląskiej, Oleśnicy, Twardogóry i Jelcza-Laskowic.

Polbus dysponuje obecnie ponad 150 autobusami i busami. Zarządza dworcami autobusowymi we Wrocławiu, Oleśnicy i Środzie Śląskiej. Spółka wkrótce zamierza kupić nowe autobusy, które wykorzysta do transportu podmiejskiego i turystycznego.



Zgłoś uwagę