Obchody 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” [PROGRAM]

Uroczystości, koncerty „wROCK for Freedom – Legendy Rocka” wystawy i bieg – to tylko niektóre z wydarzeń w programie wrocławskich obchodów 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Obchody rozpoczęły się 26 sierpnia i potrwają do połowy września.

  • Solidarność

    37. rocznica powstania NSZZ „Solidarność”, fot. Jarek Ratajczak


– Pamiętamy o porozumieniach sierpniowych,bo to był początek rewolucji i powstania NZSS "Solidarność". Wtedy zachłysnęliśmy się wolnością i już nic, nawet stan wojenny, nie było w stanie nam jej odebrać – podkreśla Kazimierz Kimso, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu i dodaje, że organizatorom zależy by rocznicę powstania „Solidarności” obchodzić rodzinnie, z przyjaciółmi i znajomymi. Dlatego w programie obchodów są pikniki, koncerty i zawody sportowe.

Związkowcy, politycy, parlamentarzyści, duchowni oraz kilkudziesięciu wrocławian świętowało w niedzielę 27 sierpnia jubileusz powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Czytaj tutaj.

Obchody 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

Obchody 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

Biegi i maratony / Koncert / Eventy / W plenerze / Rock / Dla wszystkich
Termin od 26 sierpnia 2017 do 9 września 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

wROCK for Freedom – Legendy Rocka

W 2016 r. na „wROCK for Freedom – Legendy Rocka” zagrał zespół TSA, fot. Janusz Wolniak

Program wrocławskich obchodów 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” to oferta dla pamiętających lata 80. i młodego pokolenia, które PRL zna z lekcji historii. Większość spotkań zaplanowano na placu przy Centrum Historii Zajezdnia , które powstało na terenie legendarnej Zajezdni Autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, w miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się wrocławska "Solidarność". Koncerty przy Centrum Historii Zajezdnia odbywają się w ramach festiwalu wROCK for Freedom, wystąpią m. in.: Organek, Riverside, Fisz Emade Tworzywo, Lech Janerka, Ten Years After , The Stones. 

Festiwal wROCK for Freedom 2017

Festiwal wROCK for Freedom 2017

Koncert / Rock
Termin od 1 września 2017 do 2 września 2017

Miejsce Centrum Historii Zajezdnia

Zobacz
Zgłoś uwagę