Obchody 25-lecia WTS Sparty Wrocław

WTS Sparta Wrocław całkiem niedawno skończyła 25 lat. Z tej okazji odbyła się nadzwyczajna uroczystość „Gala 25-lecia WTS Sparty Wrocław”. Tego dnia spotkało się kilkaset osób, które tworzyły i nadal tworzą bogatą historię wrocławskiego żużla. 

  • fot. Tomasz Bubella, Gala 25-lecia WTS Sparty Wrocław


Był to nadzwyczajny i niepowtarzalny wieczór. Podczas trwającej 2 godziny części oficjalnej ponad trzystu gości mogło wrócić do najważniejszych momentów z ostatniego ćwierćwiecza WTS Sparty Wrocław.
 
W klimat najistotniejszych wydarzeń minionych 25 lat gości wprowadzał duet znakomitych dziennikarzy Paulina Smaszcz - Kurzajewska oraz Maciej Kurzajewski. Poprzez obraz i dźwięk (archiwalne materiały wideo i fotografie) mogliśmy wrócić do największych sukcesów Klubu – w tym Drużynowych Mistrzostw Polski z 1993, 1994, 1995 i 2006 roku. Był czas, by przypomnieć sylwetki najwybitniejszych żużlowców i trenerów, a także ludzi, którzy tworzyli WTS. Zresztą ogromna część z nich stawiła się na uroczystości.
 
 
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz w imieniu wrocławian podziękował „Złotej Drużynie”, czyli zawodnikom, którzy na początku lat 90-tych trzy razy z rzędu sięgali po złote medale. Z tej okazji dla Tommy’ego Knudsena, Krzysztofa Jankowskiego, Piotra Barona, Zbigniewa Lecha, Henryka Piekarskiego, Waldemara Szuby, Dariusza Śledzia, Wojciecha Załuski i Krzysztofa Zielińskiego zostały przygotowane pamiątkowe patery. Niemal wszyscy z wymienionych zawodników, na czele z Tommy’m Knudsenem odebrali je podczas gali osobiście.
 
Osoby, które przez wiele lat budowały wrocławski speedway, zostały w sposób szczególny wyróżnione przez Polski Związek Motorowy. Andrzej Rusko, otrzymał najważniejsze z wyróżnień – odznakę "Zasługożny dla Polskiego Związku Motorowego".
 
Złote Odznaki Honorowe PZM otrzymali: Krystyna Kloc, Ryszard Czarnecki, Beata Dziechcińska, Artur Dziechciński, Dariusz Śledź, Czesław Janusiak. Natomiast Srebrne: Tommy Knudsen, Piotr Baron, Tai Woffinden, Maciej Janowski, Tomasz Jędrzejak, Mariusz Cieśliński, Krzysztof Gałandziuk, Ryszard Głuchowski, Artur Jackowski, Sebastian Krajewski, Katarzyna Leszczyńska, Waldemar Niedźwiecki, Mieczysława Dąbkowska, Waldemar Nowaczyk i Zofia Olejnik, a Brązową Odznakę Honorową PZM otrzymała Katarzyna Politowska.
 
 
Nie zapomniano także o sponsorach klubu, bo jak podkreślano podczas Gali nie ma wielkiego sportu bez sponsorów. Nie sposób było wymienić wszystkich, którzy wspierali klub w ciągu ostatnich 25 lat, ale przypomniano, tych którzy znaleźli się w nazwie klubu.
 
Gospodarze wieczoru przewodnicząca Rady Nadzorczej Krystyna Kloc i prezes Andrzej Rusko podziękowali również kibicom, którzy od lat dopingują swoich żużlowców posługując się mottem „Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce”. Specjalnie z myślą o nich z uroczystości przeprowadzono transmisję internetową.
 
Po zakończeniu części oficjalnej dla gości Gali 25-lecia WTS Sparty zaśpiewał zanny artysta Maciej Maleńczuk.


Zgłoś uwagę