Nowy rozkład jazdy PKP

Od 13 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Wśród zmian jest m.in. przywrócone bezpośrednie połączenie Wrocław – Drezno. Na tory Dolnego Śląska wyjadą najnowsze pociągi Pesa.

  • Rozkład jazdy będzie obowiązywać od 13.12.2015

    Rozkład jazdy będzie obowiązywać od 13.12.2015


Nowy rozkład jazdy na kolei zacznie obowiązywać od niedzieli 13 grudnia 2015 roku. Zmiany dotyczyć będą pasażerów korzystających z połączeń przejeżdżających przez Zgorzelec do/z Jeleniej Góry, Węglińca, Żar i Zielonej Góry. Część pociągów zostanie skierowana do stacji Görlitz, gdzie zaplanowano skomunikowanie ich z pociągami do/z Drezna, Zittau czy Cottbus. Nowością będą połączenia bezpośrednie z Wrocławia w kierunku Nysy (wieczorne, w piątki i niedziele), Kudowy-Zdroju (poranne weekendowe oraz południowe codzienne) oraz Krotoszyna (poranne weekendowe).

Od 13 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Wśród zmian jest m.in. przywrócone bezpośrednie połączenie Wrocław – Drezno. Pisaliśmy o tym tutaj - czytaj.

Władze województwa zapowiadają w przyszłości również przywrócenie połączenia z Berlinem, ale ostateczna decyzja należy do ministerstwa.

Obecne zmiany odczują także podróżujący w kierunku Rawicza, Wałbrzycha i Jeleniej Góry. Po nowowyremontowanej infrastrukturze będą częściej jeździć nowe pociągi. Do Wałbrzycha podróż wyniesie 1 godzinę i 7 minut, a do Jeleniej Góry 2 godziny 10 minut.

Intercity też przyśpiesza na kilku połączeniach. Podróż z Trójmiasta do Wrocławia potrwa teraz pięć godzin – czyli ponad godzinę krócej. Z Wrocławia do Warszawy pojedziemy o 13 minut krócej. Do Poznania będziemy mieli już nie 10 a 13 połączeń. Dodatkowe szybsze połączenie będzie także do Katowic. Dolnoślązacy na Śląsk dojadą w 2 godziny i 6 minut.

Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji kolejowej we Wrocławiu - kliknij.

Zgłoś uwagę