Od 15 marca zmiany w kursowaniu pociągów

15 marca nastąpi pierwsza korekta rocznych rozkładów jazdy PKP. Najwięcej zmieni się w kursowaniu pociągów Kolei Dolnośląskich. Jednak prawdziwa rewolucja w kursowaniu pociągów do Wrocławia czeka nas od 26 kwietnia. Ma to związek z remontem trasy kolejowej E59 z Wrocławia do Poznania, torowcy będą musieli zamknąć dwa tory na wiadukcie nad ul. Grabiszyńską. 


Przed przewoźnikami kolejowymi, którzy kursują do Wrocławia stoi prawdziwe wyzwanie. 26 kwietnia inwestycja na remontowanej trasie kolejowej E59 Wrocław Poznań wkroczy w najważniejszą fazę i będzie konieczne zamknięcie dwóch torów na wiadukcie nad ul. Grabiszyńską. Wtedy nastąpią rewolucyjne zmiany w kursowaniu pociągów jadących do Wrocławia i na dworzec Wrocław Główny. Część skróci trasy, niewykluczone, że niektóre składy skorzystają z Dworca Świebodzkiego od lat niewykorzystywanego w ruchu kolejowym. – Na razie nie ma takich możliwości technicznych. Rozmowy trwają – zaznacza Mirosław Siemieniec PKP PLK.
Kolejarze o szczegółach zmian będą informować na stronach internetowych, poprzez media oraz wolontariuszy, którzy w kwietniu pojawią się z ulotkami na ulicach.

Jednak zanim te najpoważniejsze w tym roku zmiany, przewoźnicy kolejowi 15 marca korygują roczne rozkłady jazdy. Najwięcej korekt czeka nas w pociągach Kolei Dolnośląskich.
- Najważniejsza informacja dla podróżnych dopytujących o pociągi z Legnicy, Świdnicy i Wałbrzycha przejeżdżające przez wiadukt na ul. Grabiszyńskiej - do 26 kwietnia 2015 r. jeździmy bez zmian do Dworca Głównego – podkreśla Justyna Stachniewicz z Kolei Dolnośląskich. 

Zmiany w kursowaniu Kolei Dolnośląskich

  • zwiększenie ilości połączeń na linii E-30, m.in. wprowadzając dodatkowe pociągi rekompensujące na odcinku krajowym likwidację REGIOekspresów
  • poprawienie ofertę dla Lubania i Gryfowa Śląskiego
  • na wniosek podróżnych poprawienie rozkładu na linii Kłodzko-Wałbrzych i Kłodzko-Kudowa (kursy w godzinach popołudniowych)
  • urealnienie rozkładu jazdy na odcinku Wrocław Nadodrze-Wrocław Główny: w związku z trudnościami eksploatacyjnymi związanymi z remontem stacji Nadodrze, szlaku Wrocław Mikołajów Wrocław Grabiszyn i posterunku odgałęźnego Grabiszyn i występującymi ostatnio opóźnieniami, część pociągów pojedzie w skróconej relacji, jednak rozkład jazdy będzie bardziej stabilny.

 (kliknij na obrazek-PDF)

Przewozy Regionalne i Intercity

Spółka Przewozy Regionalne największe zmiany planuje na koniec kwietnia.
– Teraz wprowadzimy małe korekty i kosmetyczne zmiany. Z ważniejszych informacji warto podkreślić, że w związku z pracami torowymi na trasie z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby, od 15 do 20 marca będziemy organizować dla pasażerów zastępczą komunikację autobusową – mówi Andrzej Piech z Przewozów Regionalnych.

Pasażerów pociągów dalekobieżnych Intercity jeżdżących prze Wrocław także nie czekają teraz poważne zmiany. – Najwyżej kilkuminutowe przesunięcia i korekty w stosunku do obowiązującego w tej chwili rozkładu – słyszymy w biurze prasowym Intercity.
Na 15 marca wstępnie planowo także uruchomienie remontowanej stacji Wrocław Popowice. Jednak ostatecznie pociągi zatrzymają się tam dopiero pod koniec kwietnia.

Nowy rozkład jazdy obowiązujący od 15 marca jest już dostępny na stronie ROZKŁADY JAZDY PKP oraz w gablotach stacyjnych.

 

Zgłoś uwagę