Nowy plac na Gądowie prawie gotowy [ZDJĘCIA]

Robotnicy kończą już prace na nowym placu miejskim między ulicą Lotniczą i Szybowcową. Zmienił się zupełnie. Powstała tam część użytkowa i rekreacyjna, nasadzono rośliny, wybudowano oświetlenie, ustawiono kosze na śmieci, ławki i stojaki dla rowerów. Niedługo rozpoczną się odbiory robót. 


Przed świętami na miejscu budowy zamontowane zostały m.in. kosze, część stojaków rowerowych i słupków. Zrobiono odwodnienie terenu. Dziś kończą się nasadzenia zieleni w obrębie placu. Gazony, w których sadzone są krzewy, zostały wcześniej pokryte kortenem. Sprawiają wrażenie zardzewiałych. Jest to celowy zabieg, zgodny z zamysłem projektanta, Tomasza Myczkowskiego. 

Na środku placu umieszczona została już jedna z trzech pamiątkowych tablic. Jest na niej przedstawiona historia tego miejsca. Na pozostałych znajdzie się grafika nawiązująca do historycznego przeznaczenia placu. Będzie też wiatromierz. Inwestor zainstalował również dodatkowe przyłącze elektryczne, które może się przydać np. zimą, gdyby pojawiła się tam świąteczna choinka.

W związku z tym, że plac sąsiaduje z miejscami użyteczności publicznej, w części użytkowej pojawiły się również miejsca postojowe dla samochodów.

Odbiory robót budowlanych rozpoczną się na początku kwietnia. Inwestor musi sprawdzić jakość prac drogowych, odwodnienia, mebli miejskich czy instalacji elektrycznej.
Inwestycja pochłonęła 2,1 miliona złotych. 

Zgłoś uwagę