Nowy piłkarz Śląska. Przyszedł z Manchesteru United

19-letni Łukasz Bejgier został nowym piłkarzem Śląska. Obrońca podpisał 4,5-letnią umowę.

  • Łukasz Bejgier nowym piłkarzem Śląska/fot. Dawid Antecki

    Łukasz Bejgier nowym piłkarzem Śląska/fot. Dawid Antecki


Bejgier to reprezentant Polski do lat 21. Od 2018 r. bronił barw Manchesteru United, gdzie rywalizował w Premier League 2 w kategorii do lat 23. Do Anglii Bejgier przeszedł z Lecha Poznań za 450 tys. euro. Na Wyspach młody zawodnik nie miał jednak zbyt wielu okazji do gry - w Premier League 2 wystąpił łącznie w pięciu meczach (219 minut). Natomiast w rozgrywkach U18 wystąpił w 17 meczach. Powrót do Polski to szansa na więcej minut do pokazania swoich umiejętności.

– Decyzja o powrocie do Polski była przeze mnie bardzo dobrze przemyślana. Chcę przede wszystkim nabierać doświadczenia w piłce seniorskiej i stale podnosić swoje umiejętności. [...] Klub przedstawił mi ciekawy plan rozwoju, dlatego jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję i będę robił we Wrocławiu regularne postępy – powiedział dla oficjalnej strony Śląska nowy zawodnik WKS.

Bejger jest regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji kraju.

Śląsk gotowy do gry

Piłkarze Śląska ostatnie dni spędzili w Turcji, gdzie przygotowywali się do wznowienia rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. W Antalyi zmierzyli się z serbskimi klubami FK Novi Pazar (4:1) i Crveną Zvezdą Belgrad (0:4) oraz Olimpią Donieck z Ukrainy (2:2).

Trener Vitezslav Lavička podkreślał, że szczególnie trudny był mecz z Crveną Zvezdą, drużyną regularnie występującą w europejskich pucharach. To drużyna o dużej jakości i należy po tej porażce wyciągnąć wnioski.

– Chłopaki regularnie mieli dwa treningi dziennie i energia nie była na końcu obozu, taka jak na początku. Dużo pracy włożyli w przygotowania. Mam nadzieję, że mentalnie zrobiliśmy postęp i będziemy przygotowani do wznowienia rozgrywek ekstraklasy – podkreślił Lavička dla Śląsk Wrocław TV.

Śląsk powróci do gry o punkty 1 lutego, gdy na wyjeździe zmierzy się ze Stalą Mielec. Początek meczu o godzinie 18.

 


Zgłoś uwagę