Nowy most Żernicki już otwarty

Od 1 września przejazd przez nowy most Żernicki odbywać się będzie już bez ograniczeń. Drogowcy udostępnią kierowcom dwa pasy ruchu. Inwestycja ma całkowicie zakończyć się w połowie września.

  • Od 1 września nowy most Żernicki będzie już bez ograniczeń otwarty dla kierowców.


Umowa na przebudowę mostu Żernickiego została podpisana 5 czerwca 2017 roku z Berger Bau Polska S.A. Firma miała 16 miesięcy na wykonanie prac, w tym rozbiórkę istniejącego mostu, budowę tymczasowego oraz zupełnie nowej przeprawy. Wartość prac to ponad 7 milionów złotych.

Nowy most Żernicki jest szerszy i dłuższy od starej przeprawy. Został usytuowany również wyżej lustra wody. To wymagało przebudowa ulicy Żernickiej. Nowy most to ważny element trasy między centrum miasta a osiedlem Żerniki.

18 sierpnia został częściowo oddany do ruchu. Natomiast od 1 września kierowcy pojadą po nowej przeprawie już bez ograniczeń, po dwóch pasach. Drogowców czeka jeszcze demontaż tymczasowego mostu, który powstał na czas inwestycji. Łącznie ma to potrwać do połowy września. W tym czasie zostaną zrealizowane także uzupełniające prace remontowe na kładce pieszo – rowerowej. Część rowerowa zostanie zabudowana masą bitumiczną, a piesza – kostką betonową. Prace będą prowadzone jednak już przy pełnym ruchu samochodowym.

 Zgłoś uwagę