Nowy filmowy mural powstanie w Centrum Technologii Audiowizualnych

Artyści z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych po raz kolejny stworzą ścienne malowidło o tematyce filmowej w Centrum Technologii Audiowizualnych. Najpierw jednak to internauci wybiorą jeden z trzech projektów, który potem zostanie namalowany na ścianie korytarzu sąsiadującym ze Studiem Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego i Studiem Filmowym im. Wojciecha Jerzego Hasa.

  • ceta mural asp

    Wszystkie trzy projekty muralu do CeTA


Warto oddać głos, bo poprzednie murale (obecny będzie siódmym), zwłaszcza ten przedstawiający postaci z kultowego filmu „Rękopis znaleziony w Saragossie”, są prawdziwymi dziełami sztuki i interesują wiernych kinomanów. Podobnie, jak poprzednio, mural wykonają młodzi twórcy z ASP, a uwieczniony zostanie ten, który najbardziej spodoba się głosującym internautom. Do wyboru są trzy opcje, a ich autorkami są studentki malarstwa – Ula Madera, Magdalena Jaroć i Weronika Braun.

– Tym razem postawiliśmy na nieco bardziej abstrakcyjne projekty nawiązujące do industrialnego charakteru korytarza oraz ciężkiego sprzętu filmowego, znajdującego się w sąsiedztwie ściany – wyjaśnia Joanna Pałys z Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. – Młodzi artyści mieli sporą dowolność w doborze stylistyki i przedstawionych elementów – dodaje dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Na jeden z trzech projektów murali można głosować (raz dziennie) do końca marca na stronie CeTA. Po oddaniu głosu można się przekonać, która z opcji cieszy się największym zainteresowaniem. Projekt, który w internetowej sondzie zdobędzie najwięcej głosów ozdobi jedną ze ścian w korytarzu Centrum Technologii Audiowizualnych.

Zgłoś uwagę