Nowy biurowiec na południu Wrocławia

Budotex buduje Perydot


Perydot zlokalizowany będzie w południowej części Wrocławia u zbiegu głównych arterii wylotowych z miasta - ulicy Wyścigowej i Al. Karkonoskiej. To pionierski projekt Przedsiębiorstwa Budowlanego Budotex, do którego wykonania przygotowywano się od kilku lat.

- Z pewnością jego największym atutem będzie doskonała - zachwala Tadeusz Suleja, kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu oraz pełnomocnik zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego Budotex sp. z o.o. z Wrocławia - Jego budowa rozpocznie się jesienią tego roku i potrwa około 20 miesięcy. Obecnie załatwiamy ostatnie sprawy związane z finansowaniem inwestycji.

Biurowiec Perydot składać się będzie z pięciu kondygnacji, z czego dwie pierwsze zostaną przeznaczone na garaże i miejsca postojowe dla blisko 100 samochodów osobowych. Na pozostałych trzech kondygnacjach w układzie otwartym powstanie ponad 4 tys. mkw. powierzchni biurowej, którą najemcy będą mogli dowolnie zaaranżować.

Z dwóch kondygnacji będzie możliwość wyjścia na taras. Pomyślano także o rowerzystach. Specjalnie dla nich na każdej kondygnacji biurowej powstaną szatnie oraz łazienki z prysznicami. Natomiast z myślą o kobietach w ciąży zaplanowano specjalny pokój wypoczynkowy.

Dodatkowo na parterze powstaną 2 lokale usługowe o powierzchni ok. 145 m2 i 77,5 m2, z których większy będzie przeznaczony na działalność gastronomiczną. W biurowcu znajdować się będą 2 windy łączące części biurowe z garażami, recepcja oraz ochrona. Cały biurowiec będzie klimatyzowany I ogrzewany systemem VRV.

Na zewnątrz biurowca powstanie blisko 40 miejsc postojowych dla gości, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. Całość budynku zostanie ogrodzona, a wjazd na teren obiektu będzie zamykany szlabanem.

Biurowiec Perydot będzie spełniał wszystkie europejskie standardy. Zostanie też wykonany z najwyższej jakości materiałów budowlanych oraz wykończeniowych.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę