Nowości kinowe 9 lutego

Okrzyknięty jednym z ciekawszych filmów roku „Disaster Artist”, romansidło z wątkami sado-maso, czyli ostatnia część trylogii pana Greya, horror z Hellen Mirren, sensualna opowieść o tracącym wzrok operatorze, wreszcie kolejna superprodukcja z uniwersum Marvela.  

  • Kadr z filmu „Nowe oblicze Greya”


1. Disaster Artist

The Disaster Artist

The Disaster Artist

Inne
Termin od 9 lutego 2018 do 15 lutego 2018

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Film, o którym najpierw było głośno (a reżyser i odtwórca głównej roli w jednej osobie, James Franco odbierał Złotego Globa), a potem zrobiło się jeszcze głośniej (Jamesa Franco został ukarany za skandal z udziałem aktorek brakiem nominacji do Oscara). Tymczasem to dobrze nakręcona historia powstania najgorszego filmu w historii, a za taki uchodzi obraz „The Room” Tommy'ego Wiseau. A przy okazji hymn pochwalny na cześć tych, którzy uparcie dążą do celu.

2. Nowe oblicze Greya

Nowe oblicze Greya

Nowe oblicze Greya

Dramat / Romans
Termin od 9 lutego 2018 do 15 lutego 2018

Miejsce Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki

Zobacz

Trzecia, ostatnia część trylogii o potentacie Christianie Greyu i jego wybrance, przeciętnej absolwentce uniwerku, Anastasii Steele. Teraz już po ślubie, młodzi chcą celebrować wspólne szczęście, ale, jak łatwo przewidzieć, nie będzie im dane, bo były szef Anastasii, Jack, chce się zemścić za utratę posady. Jako bonus filmu sceny sado-maso w wersji soft. 

3. Winchester. Dom duchów

Winchester. Dom duchów

Winchester. Dom duchów

Horror / Inne
Termin od 9 lutego 2018 do 15 lutego 2018

Miejsce Helios Magnolia Park

Zobacz

Pamiętacie broń palną marki Winchester używaną przez wielu kowbojów? Otóż historia w filmie dotyczy Sary Winchester, która zarządza ową firmą. Nie wiadomo jednak, jak długo ma się utrzymać u steru, bo wielu wolałoby jej odebrać wpływ na kluczowe decyzje. Powodem mogą być duchy we wdowim domu, a właściwie domiszczu, bo konstrukcja wygląda jak z piekła rodem. Plus Helen Mirren w roli wdowy. Podobno wyłącznie dla niej warto sobie filmu nie odpuszczać.

4. Blask

Blask

Blask

Dramat / Inne
Termin od 9 lutego 2018 do 15 lutego 2018

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Naomi Kawase, reżyserka, którą kojarzymy z filmem „Kwiat wiśni” w świetnej formie popartej Nagrodą Jury Ekumenicznego w Cannes. Przepiękna, subtelna, czule sfilmowana historia kobiety pracującej jako deskryptorka filmów (tworzy opisy do filmów dla niewidowych widzów), która spotyka tracącego wzrok znanego operatora.  

5. Czarna Pantera (od 14 lutego)

Czarna Pantera

Czarna Pantera

Sci fi / Sensacyjny
Termin od 14 lutego 2018 do 15 lutego 2018

Miejsce OH Kino Wrocław

Zobacz

Koleje losu nowej superprodukcji z serii Marvela są dość niezwykłe, bo starania o ekranizację komiksu „Czarna Pantera” zostały podjęte już w 1992 przez...Wesley'a Snipesa. Aktor ostatecznie ani nie zagrał głównej roli, ani nie wyprodukował filmu. Główną rolę zagrał Chadwick Boseman i został już zakontraktowany na udział w pięciu filmach o Panterze. W obecnym wraca do kraju Wakanda, by rządzić po śmierci ojca i od razu musi bronić ojczyzny przed najeźdźcami. W roli członkini jego przybocznej straży laureatka Oscara, Lupita Nyong'o. 

Zgłoś uwagę