Jak wytrwać w noworocznym postanowieniu?

Jak stawiać sobie ambitne cele, śmiało marzyć, a potem wytrwać w ich realizacji, by stały się rzeczywistością? Tego właśnie będzie można się dowiedzieć na pierwszym w Nowym Roku spotkaniu Challenge Clubu. „To będzie inspiracja dla wielu z nas, którzy poczynili właśnie noworoczne postanowienia” - zapewniają organizatorzy. Gościem najbliższego spotkania będzie dr Aureliusz Kosendiak.


Challenge Club to powstały we Wrocławiu, pierwszy w Polsce klub non-profit, który skupia osoby otwarte na zmiany, poszukujące inspiracji ale i praktycznych sposobów na sprostanie wyzwaniom. W czasie comiesięcznych spotkań i warsztatów członkowie poznają historie ludzi, którzy przezwyciężyli przeciwności losu.

Bo nie ma rzeczy niemożliwych

Gościem pierwszego w 2015 roku spotkania, które odbędzie się 21 stycznia, będzie dr Aureliusz Kosendiak, naukowiec i sportowiec, wielokrotny Ironman, motywujący innych do aktywności ruchowej, chętnie angażujący się w pełne wyzwań projekty, jak chociażby organizacja półmaratonu dla skazanych we Wrocławskim Zakładzie Karnym. Czerpie radość z tego co robi. Pokonywanie różnych barier wręcz go napędza. Uwielbia działać, często w imię dobra ogółu, bezinteresownie, co staje się motorem do podejmowania licznych wyzwań, których się nie boi, a pokonując łamie liczne stereotypy.

- Aureliusz Kosendiak swoim życiem pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Najważniejsza jest determinacja i konsekwencja w działaniu. To będzie inspiracja dla wielu z nas, którzy poczynili właśnie noworoczne postanowienia. Gość Challenge Club pokaże nam jak stawiać sobie ambitne cele, śmiało marzyć, a potem wytrwać w ich realizacji, by stały się rzeczywistością – mówi Anna Aftowicz, założycielka klubu, zawodowo zajmująca się brand coachingiem.

Biegiem po sukces

Z czego wynika brak realizacji swoich postanowień? - Wielu ludzi nie potrafi stawiać sobie celów, boi się, a często po prostu nie wie jak – mówi Aureliusz Kosendiak. - Ciągle słyszę „nie mam czasu, nie chce mi się, brakuje mi motywacji, nie widzę sensu działania”. Można by rzec, że takie mamy czasy albo takie pokolenie. Ludzie pracują, szkolą się, robią kariery, czasami znajdą czas na swoje marzenia lub pomoc innym. Coraz częściej jednak, pomimo wzrostu świadomości ludzi, większej wiedzy oraz możliwości, słyszymy o licznych chorobach cywilizacyjnych, społecznych, psychicznych. Ludzie nie umieją dziś wypoczywać, nie podejmują aktywności ruchowej, a jeśli już zaczynają, szybko brakuje im determinacji. Konsumencki tryb życia zabija w nich ostanie iskry spontaniczności oraz bezinteresownego działania – tłumaczy Kosendiak. - Na szczęście nie wszyscy ludzie mają takie podejście i robią wiele, żeby motywować innych, wpływać na nich pozytywnie oraz sprawiać, że zapominają o codziennych troskach. Środkami, którymi możemy to robić, jest z pewnością aktywność ruchowa ale i nie tylko – dodaje. Więcej dowiemy się na samym spotkaniu, z którego uczestnicy wyniosą praktyczną wiedzę jak to zrobić.

Dla tych, którzy nie będą mieli możliwości dotrzeć na spotkanie, klub umieszcza najważniejsze klipy video ze spotkań na swojej stronie www.challengeclub.pl. Już teraz można obejrzeć filmy z poprzednich spotkań. Aby jednak wziąć udział w wybranym wydarzeniu i osobiście poznać dr. Aureliusza Kosendiaka, wystarczy zarejestrować się i stać członkiem klubu.







Zgłoś uwagę