Nowi najemcy na ul. Świdnickiej?

Trwa przetarg na wynajem dwóch lokali

  • Wynajem lokali na ul. Świdnickiej

    Trwa przetarg na wynajem lokal na rogu Świdnickiej i pl. Kościuszki / fot. Miłosz Turowski

  • Wynajem lokali na ul. Świdnickiej

    Lokal przy ul. Świdnickiej 46 nie wymaga dużego remontu / fot. Miłosz Turowski

  • Wynajem lokali na ul. Świdnickiej

    Niebawem rozpisany zostanie przetarg na nieruchomość przy ul. Świdnickiej 49 / fot. Miłosz Turowski

  • Szykowany jest też przetarg na lokal po byłym salonie prasowym / fot. Miłosz Turowski


Arkady przy ul. Świdnickiej zostały oczyszczone, a elewację pomalowano. To dobra informacja dla potencjalnych najemców, bowiem miejsce to stało się jeszcze bardziej atrakcyjne. Dodatkowo na sąsiadującym ze Świdnicką pl. Kościuszki w maju działalność rozpoczęli przedstawiciele ekskluzywnych marek m.in. Kartell czy Rosenthal.

Przy Świdnickiej usytuowane są prestiżowe obiekty takie jak np. dom handlowy Renoma, Opera Wrocławska, zabytkowe obiekty sakralne, które stanowią atrakcję turystyczną, ale też  hotel Monopol. Można nazwać ją ulicą słońca, ponieważ biegnie w linii północ-południe. To sprzyja spacerom oraz wystawianiu ogródków restauracji – mówi Krzysztof Jabłoński z Iglica Nieruchomości.

Obecnie trwa już przetarg na wynajem dwóch lokali użytkowych. Pierwszy z nich mieści się przy ul. Świdnickiej 42. Wejście znajduje się przy pl. Kościuszki, a lokal ma niespełna 89 mkw. W nieruchomości przedsiębiorcy będą mogli prowadzić sklep z odzieżą, a także butami i akcesoriami. To preferowana działalność, ale urzędnicy są otwarci na inne propozycje. W lokalu na pewno nie powstanie jednak bank, apteka czy sklep z używaną odzieżą. Oferty przetargowe można składać do 12 czerwca w siedzibie Zarządu Zasobu Komunalnego przy ul. Św. Elżbiety 3. Cena wywoławcza najmu wyniesie 3560 zł.

– Do głównych atutów ul. Świdnickiej należy zaliczyć jej rozpoznawalność. Praktycznie każdy mieszkaniec Wrocławia bez trudu wskaże gdzie ona leży. Dodatkowo jest to jedna z głównych dróg pieszych w stolicy Dolnego Śląska – dodaje Krzysztof Jabłoński.

Pod Arkadami będzie można wynająć jeszcze jeden lokal. Przy ul. Świdnickiej 46 działalność zakończył sklep z używaną odzieżą. Lokal ma 161 mkw i nie wymaga kosztownego remontu. Tu także może powstać sklep z odzieżą i dodatkami oraz butami. To oferta dla przedsiębiorców, którzy potrzebują większej powierzchni użytkowej. Oferty przetargowe można składać do 12 czerwca w siedzibie Zarządu Zasobu Komunalnego przy ul. Św. Elżbiety 3. Cena wywoławcza najmu wyniesie 6450 zł.

To nie koniec ofert najmu lokali w tej okolicy. Już niebawem zostaną rozpisane przetargi na nieruchomości przy ul. Świdnickiej 49 oraz 6A, a także przy placu Kościuszki 14, gdzie mieścił się salon prasowy Ruchu. Informacje o przetargach można znaleźć na stronie www.zzk.wroc.pl.

Miłosz TurowskiZgłoś uwagę