Wrocław. Europejska Stolica Kultury

Nowe Żerniki: Szykują konkurs na projekt zielonej alei

Ma to być miejsce, gdzie będzie można odpocząć, pospacerować, czy zagrać w piłkę nożną. Mowa o alei zielonej, która powstanie na Nowych Żernikach. Architekci biorący udział w warsztatach projektowych właśnie przygotowują się do konkursu na projekt.

  • nowe zerniki

    Architekci podczas warsztatów dyskutowali o zielonej alei


Aleja zielona ma się zaczynać w na wysokości zbiornika retencyjnego przy Centrum Aktywności Lokalnej i Kulturalnej, a kończyć przy planowanej świątyni. Architekci mają za zadanie zaprojektować przy alei dwa boiska – pierwsze do piłki nożnej ze sztuczną trawą oraz drugie, wielofunkcyjne do gry w koszykówkę i siatkówkę.

Obok części sportowej powinien stanąć budynek z szatniami i sanitariatami. Może tu również powstać siłownia na świeżym powietrzu i plac zabaw. Cały teren powinien być oświetlony i ogrodzony siatką o wysokości 4 metrów. Poza częścią sportową w drugiej części ale znajda się tereny do spacerowania i wypoczynku.

Zwycięski projekt powinniśmy poznać jeszcze przed wakacjami. Zostanie on wyłonionyw podobnie, jak było to w przypadku Centrum Aktywności Lokalnej i Kulturalnej. Architekci biorący udział w warsztatach projektowych Nowych Żernik przygotują koncepcje, które będą dyskutowane w trakcie spotkań, a następnie z propozycji zostanie wybrana najlepsza praca.Zgłoś uwagę