Nowe zasady przewożenia bagażu w liniach Ryanair

15 stycznia 2018 r. wejdą w życie nowe zasady przewozu bagażu w samolotach linii Ryanair. Najważniejszą zmianą jest liczba walizek, które pasażer może wnieść na podkład samolotu. 


Nie tak dawno, bo 1 listopada 2017 r., irlandzki przewoźnik ogłosił pierwsze zmiany w swojej ofercie. Waga bagażu rejestrowanego wzrosła z 15 kg do 20 kg, a jego cena została obniżona z 35 euro do 25 euro.

15 stycznia br. wejdą w życie kolejne zmiany, które nie będą już jednak tak atrakcyjne dla podróżujących. Ryanair zrezygnuje z opcji, która dawała możliwość bezpłatnego wniesienia na podkład samolotu bagażu podręcznego. Tylko pasażerowie posiadający bilety w taryfie Plus, Flexi Plus i Family Plus czyli ci, którzy wykupili usługę pierwszeństwa wejścia do samolotu, będą mogli podróżować z 2 sztukami bagażu podręcznego bez dodatkowych opłat.

Nie oznacza to, że „normalni” klienci Ryanaira nie będą mogli wnieść na pokład żadnego bagażu. Otóż oczywiście tak, jednak jego wymiar nie może być większy niż 35 cm x 20 cm x 20 cm (czyli mała torba). Większy bagaż podręczny o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm i wadze do 10 kg zostanie od nich odebrany przy bramkach i bezpłatnie umieszczony w luku bagażowym.

Niestety, jeśli pasażer nie wyrazi zgody na umieszczenie swojego bagażu podręcznego w podpokładowym luku bagażowym, wówczas nie zostanie dopuszczony do lotu, a koszty biletu nie zostaną mu zwrócone. Zgłoś uwagę