Dwie polskie firmy chcą dostarczyć tramwaje dla Wrocławia

Wrocławskie MPK otworzyło oferty w przetargu na zakup nowych tramwajów. Zgłosiły się dwie firmy, bydgoska Pesa i poznański Modertrans. Obie oferty mieszczą się w planowanym budżecie.

  • MPK otworzyło oferty w przetargu na nowe tramwaje.


MPK Wrocław zamierza kupić co najmniej 25 składów z opcją rozszerzenia zamówienia o kolejne 21 tramwajów. Mają być klimatyzowane, niskopodłogowe i nowoczesne. W siedzibie spółki właśnie otwarto oferty w przetargu na to zamówienie. Zgłosiły się dwie polskie firmy: Pesa Bydgoszcz oraz poznański Modertrans. Obie oferty mieszczą się w zakładanym budżecie dla tej inwestycji. Na zakup pierwszych 25 pojazdów MPK zarezerwowało 240 000 000 zł. Tymczasem Pesa chce dostarczyć do Wrocławia tramwaje z serii Twist za ponad 216 milionów złotych, a Modertrans składy z serii Gamma za nieco ponad 204 miliony złotych. Teraz oferty będą sprawdzane pod kątem prawnym.

– Dla mnie, jako gospodarczego patrioty, to doskonała wiadomość. Rywalizacja dwóch szanowanych i sprawdzonych polskich firm gwarantuje dobrą jakość i cenę oraz pozostanie istotnego kapitału i miejsc pracy w Polsce – skomentował otwarcie ofert Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Na realizację całego zamówienia od momentu podpisania umowy będą 32 miesiące. Pierwszy tramwaj powinien dotrzeć do Wrocławia w ciągu 24 miesięcy. 

 

 Zgłoś uwagę