Nowe reguły sanitarne podczas meczów PGE Ekstraligi

W związku z pandemią koronawirusa, rozgrywki PGE Ekstraligi, których inauguracja planowana jest na 12 czerwca, będą odbywały się w specjalnym reżimie sanitarnym. W praktyce oznacza to m.in. podział stadionu na strefy, ograniczona ilość osób funkcyjnych podczas spotkań czy zakaz korzystania z pryszniców po zakończeniu spotkania.

  • fot. Paweł Prochowski

    fot. Paweł Prochowski


Zawodnicy otrzymali już wszystkie instrukcje, które dokładnie tłumaczą, jak należy się zachowywać w trakcie spotkań, zwłaszcza w pierwszym etapie sezonu. Stadion zostanie podzielony na specjalne strefy, a żużlowcy będą mogli korzystać z pomocy tylko jednego zawodnika. Podczas całego spotkania będzie obowiązywał zakaz korzystania z pryszniców, również po meczu.

Wytyczne te są jednocześnie – aż do odwołania – warunkiem rozgrywania meczów i prowadzenia treningów bez udziału publiczności. Dodajmy, że została stworzona dodatkowa funkcja Komisarza Sanitarnego, który ma czuwać nad tym, by założenia Regulaminu Sanitarnego PZM nie były łamane.

Początkowo 8 maja miała się rozpocząć kwarantanna dla zawodników przyjeżdżających zza granicy, jednak nie będzie ona obowiązywać w przypadku żużlowców. Kolejną data w kalendarium wznowienia jest 24 maja - tego dnia zawodnicy i osoby funkcyjne przejdą testy na obecność koronawirusa. 29 maja mają rozpocząć się treningi.Zgłoś uwagę